Na rozpoczynających się 6 stycznia największych na świecie targach elektroniki użytkowej w Las Vegas CES 2016 Samsung Electronics wśród nowości audio zaprezentuje innowacyjny bezprzewodowy soundbar z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® oraz udoskonalone bezprzewodowe systemy audio - Multiroom 360.

- Nasza linia produktów audio na 2016 rok zapewnia wrażenie maksymalnego zanurzenia w dźwięku, jakiego do tej pory można było doświadczyć w warunkach domowych - zapewnia John JY Kim, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics. - Nowy soundbar Samsung z technologią Dolby Atmos® potrafi reprodukować najwyższą jakość dźwięku kina domowego, zwłaszcza w połączeniu z obrazem na ekranie jednego z nowych telewizorów Samsung SUHD.

Samsung i Dolby Atmos®: przestrzenny dźwięk 3D i niezwykły realizm

Nowy soundbar HW-K950 to pierwsze urządzenie marki Samsung, w którym zastosowano technologię Dolby Atmos®, oraz pierwszy w branży produkt posiadający 2 tylne bezprzewodowe głośniki obsługujące technologię Dolby Atmos®. Cały zestaw z soundbarem HW-K950 zapewnia niesamowity wielokanałowy dźwięk w układzie 5.1.4.

Smukła (mierząca zaledwie nieco ponad 5 cm wysokości) i elegancka obudowa modelu HW-K950 kryje 3 głośniki skierowane do przodu i 2 skierowane w górę. Dzięki takiemu ich ustawieniu emitowany dźwięk wypełnia całe pomieszczenie, a jego precyzja i kinowa jakość pozwalają usłyszeć tak subtelne odgłosy, jak świst strzały przelatującej przez pokój czy trzepot skrzydeł kolibra pod sufitem.

Soundbar łączy się bezprzewodowo z głośnikiem niskotonowym i tylnymi głośnikami, umożliwiając prostą konfigurację nagłośnienia w pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskanie przestrzennego dźwięku 3D nie wymaga już stosowania głośników sufitowych.

- Technologia Dolby Atmos® spotkała się z powszechną aprobatą największych wytwórni filmowych. Jest stosowana w kolejnych formatach głośników, w tym w nowym soundbarze Samsung HW-K950 - mówi Doug Darrow, Senior Vice President Dolby Laboratories. – Dzięki niej użytkownik odnosi wrażenie, że dźwięk dobiega ze wszystkich kierunków, w tym z góry, i rozbrzmiewa w całym pomieszczeniu z zaskakującą przejrzystością, mocą, precyzją i głębią.

Nowe kolory bezprzewodowych systemów audio - Multiroom 360

Kolejnym krokiem w rozwoju bezprzewodowych systemów audio Multiroom 360 firmy Samsung jest kolekcja nowych kolorów i wzorów poszczególnych urządzeń, które umożliwiają rozprowadzenie dźwięku po całym domu. Teraz jeszcze łatwiej będzie zharmonizować głośniki z wystrojem wnętrza. Tym bardziej że możemy je ustawić praktycznie dowolnie, bo dzięki autorskiej technologii Ring Radiator realistyczny dźwięk równomiernie wypełnia całe pomieszczenie, niezależnie od lokalizacji głośnika.

Samsung ułatwił także sterowanie odtwarzaniem muzyki, wyposażając głośniki w intuicyjny panel dotykowy. Sterowanie głośnikami możliwe jest także poprzez nowe aplikacje na smartwatche Gear S2 i Gear S oraz udoskonaloną aplikację Samsung Multiroom na smartfony i tablety.

Głośniki z serii Multiroom 360 obsługują też nowe funkcje inteligentnego domu, takie jak powiadomienia dźwiękowe i ustawienia domowego systemu dźwięku przestrzennego. Model WAM5500 (R5) z serii Multiroom 360 został wyróżniony w konkursie CES 2016 Innovation Awards.