Szafa przesuwna to świetny wybór dla tych, którzy potrzebują dużo miejsca na przechowanie swoich rzeczy, a jednocześnie nie dysponują wystarczającą przestrzenią na urządzenie oddzielnej garderoby. Specjaliści z Black Red White prezentują nową odsłonę szafy Elda, której wygląd możesz samodzielnie zaprojektować.

Szafy przesuwne są z natury pakowne, nie zajmują jednak zbyt wiele miejsca, ponieważ ich fronty podczas otwierania nie wychodzą poza korpus. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w wąskich pomieszczeniach - na przykład w korytarzach czy przedsionkach, ale także w mniej przestronnych sypialniach czy garderobie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je w salonie!

Aranżacja wnętrz - jaka szafa?

Szafy Elda od Black Red White to system nowoczesnych szaf z drzwiami przesuwnymi, których wygląd i wyposażenie wewnętrzne możesz wybrać samodzielnie. Do wyboru masz trzy warianty kolorystyczne korpusu, aż osiem rodzajów frontów (w tym siedem ze szklanymi aplikacjami), a także wyposażenie fakultatywne, takie jak dodatkowe półki czy hamulec frontów. Tak wiele możliwości pozwala zaprojektować mebel, który doskonale sprosta naszym oczekiwaniom.

Zaprojektuj własną szafę!

Projektując wygląd szaf Elda, mamy do wyboru trzy podstawowe kolory: biały, jasny dąb sonoma oraz ciemny wenge. Mogą one występować w różnych konfiguracjach i na różnych elementach - na korpusie bądź na frontach.

W projekcie wymarzonej szafy Elda możemy wykorzystać oprócz dostępnej kolorystyki również aplikacje szklane i lustrzane w różnych kształtach. Mamy do dyspozycji m.in.:

  • elipsę,
  • koło,
  • paski,
  • prostokąty w różnym położeniu,
  • kopnięty kwadrat.

Geometryczne formy i błyszczące tworzywo (lustra) nadadzą każdemu wnętrzu nieco modernistyczny charakter. Jeśli jednak chcemy utrzymać wnętrze w klasycznym stylu, zrezygnujmy z nowoczesnych dodatków i postawmy na naturalne drewno. 

Szafa do salonu - jaka sprawdzi się najlepiej?

W aranżacji pokoju dziennego skupiamy się zwykle na jego wyglądzie, odsuwając na bok kwestie praktyczne. Jednak wielu z nas musi zmieścić w salonie różne przedmioty. Jak wobec tego połączyć reprezentacyjność tego miejsca z praktycznymi rozwiązaniami?

Rozwiązaniem może być zakup pojemnej szafy w stylu, który będzie współgrał z resztą aranżacji. W standardowym wyposażeniu szafy z kolekcji Elda znajdują się dwa drążki na ubrania oraz dwie wysokie półki. Dodatkowo możesz rozszerzyć wnętrze o kolejne trzy półki, czyniąc mebel jeszcze bardziej pakownym.

W nowoczesnym salonie świetnie sprawdzi się mebel w czystym, białym kolorze. Dobrze będzie wyglądał na tle ciemnej, intensywnej ściany - na przykład purpurowej czy granatowej. Taka szafa będzie się nie tylko świetnie prezentowała, ale pozwoli nam pomieścić w salonie najróżniejsze rzeczy.

Szafa Elda w sypialni i nie tylko

Szafy przesuwne oferują również możliwość zamontowania hamulca samodomykającego fronty. Hamulec zapobiegnie trzaskaniu drzwi - właśnie dlatego świetnie sprawdzi się w pokoju sypialnym.

Do szafy z kolekcji Elda możemy dodać oprócz opcjonalnych drążków i półek również organizery. Dzięki tekturowym pudłom, wieszakom i dodatkowym przegródkom zagospodarujemy przestronną przestrzeń na przeróżne drobiazgi (np. bieliznę), czyniąc z niej praktyczną garderobę lub schowek w korytarzu.

Jeszcze więcej inspiracji związanych z urządzaniem wnętrz znajdziesz na brw.com.pl.

źródło i zdjęcia: Black Red White