Już po raz trzeci marka Leifheit zaprasza nas do świętowania Tygodnia Czystych Okien. W 2016 roku przypadnie on w dniach 14-20 marca, czyli właśnie wtedy, kiedy wielu z nas planuje wiosenne porządki. W końcu wszyscy lubimy oglądać świat przez lśniące czystością szyby. 

Myć okna można na wiele sposobów, ale zwykle lśniące szyby okupione są dużym wysiłkiem. Najbardziej męczące jest ich wycieranie i polerowanie, by usunąć wszelkie smugi i zacieki. Jednak świat idzie do przodu także w kwestii mycia okien. Zamiast szmatki możemy skorzystać z odkurzacza do okien.

Dzieki Leifheit Window Vacuum żmudne mycie okien i innych gładkich powierzchni stanie się dziecinnie proste i niezwykle szybkie. Wystarczy szyby spryskać i przetrzeć myjką, a potem przejechać po nich ssawką odkurzacza. Kierunek nie ma tu znaczenia, okna błyszczą niezależnie od tego czy odkurzamy je od góry do dołu, na boki czy trzymając odkurzacz do góry nogami. Kilka ruchów i gotowe! Okna lśnią krystaliczną czystością.

Tydzień Czystych Okien to akcja, która ma zwrócić uwagę na czystość okien i zachęcić do refleksji nad czystością przestrzeni, w której żyjemy. Leifheit pragnie nadać jej także wymiar symboliczny, bo czyste okna odzwierciedlają nasze najlepsze cechy, szerokie horyzonty oraz świadomość i wrażliwość na to, jak wygląda przestrzeń, w której żyjemy.

źródło i zdjęcia: Leifheit