Czy pralka może być kobieca pralka? Sharp zapewnia, że tak. Model ES-FC6122W2 nazwano "Lady", gdyż zaprojektowano go z myślą o szczególnych upodobaniach pań. Co różni go od innych pralek?

Marka Sharp, mając na uwadze gust oraz potrzeby pań, dołączył do swojej oferty pralek model ES-FC6122W2, zwany "Lady". Jej projektowanie poprzedziła analiza szeregu wywiadów przeprowadzonych wśród kobiet, które pytano o preferencje dotyczące pralek -  tak ich wyglądu, jak i funkcjonalności.

O "kobiecości" pralki Sharp ES-FC6122W2 przekonuje już sam jej design - drzwi wykończone czerwoną opalizującą obwódką wyglądają naprawdę efektownie. Poza tym otwór wsadowy powiększono - aby pralka wyglądała bardziej nowocześnie i, przede wszystkim, aby wygodniej było wkładać i wyciągać z niej pranie.  

Elegancko prezentuje się także dyskretny panel sterowania z niewielkim, lecz funkcjonalnym panelem LCD.

Jednak tym, co dla kobiet w pralce liczy się najbardziej, nie jest oczywiście design, lecz funkcjonalność. Pralka Sharp ES-FC6122W2 ma specjalny program do prania delikatnej odzieży i bielizny damskiej. Niska temperatura i poziom wirowania chroni delikatne ubrania przed uszkodzeniem i deformacją, aby nasza ulubiona bielizna czy stroje kąpielowe dłużej wyglądały jak nowe.

Choć "Lady" z założenia podobać ma się właśnie paniom i sprostać ich szczególnym oczekiwaniom, sprawdzi się także jako sprzęt rodzinny. Ma więc szereg funkcji i programów dedykowanych różnego rodzaju tkaninom czy rodzajom zabrudzeń.

Pralka Sharp ES-FC6122W2  - parametry:

  • klasa energetyczna: A++, 
  • maksymalna masa wsadu: 6 kg, 
  • maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr./min, 
  • program SuperJet 15’, 
  • szeroko otwierane duże drzwi, 
  • wyświetlacz LCD, 
  • 15 programów automatycznych (pokrętło) i 7 funkcji, m.in. specjalne programy: do prania ubranek dziecięcych i odzieży osób o delikatnej skórze, ułatwiający prasowanie i antyalergiczny, do tkanin delikatnych i bielizny, do bluzek i koszul, do odzieży sportowej,
  • cena: 1499 zł.

źródło i zdjęcia: Sharp/Vestel