Już w czwartek 7 kwietnia na stadionie PGE Narodowym w Warszawie ruszają pierwsze międzynarodowe targi sztuki International Art Fair Warsaw 2016, na których zaprezentowane zostaną zarówno z malarstwo, fotografia, jak i nowoczesne wzornictwo.

Patronat Czas na WnętrzePrzez 4 dni swoje prace zaprezentuje kilkudziesięciu artystów z różnych stron świata. Dzięki temu IAFwarsaw 2016 będzie interesującym przeglądem tego, co nowego dzieje się w sztuce, jakie tematy i kierunki obecnie dominują, a także jakie problemy stawia sztuka przed artystami.

Na targach pojawią się wystawcy zarówno z Polski, jak i z wielu innych krajów, m.in. z Austrii, Łotwy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Turcji czy Ukrainy. Galerie, które pojawią się na targach, reprezentują różne profile i zjawiska artystyczne. Będą zarówno akcenty odwołujące się do sztuki najnowszej - street artu, performance'u i instalacji, ale nie zabraknie także malarstwa i fotografii.

IAFwarsaw 2016 to nie tylko bogaty program wystawienniczy, lecz także liczne wydarzenia towarzyszące - spotkania, a nawet projekcja filmu. Zaplanowane są m.in. dyskusje o sztuce w przestrzeni miasta, historii kolekcjonerstwa w Polsce, współczesnym designie, sztuce street artu i wideo artu, o sztuce kolekcjonerstwa, a także o zapachu w przestrzeni sztuk wizualnych. Odbędzie się również spotkanie z Rachel Libeskind, która na targach zaprezentuje performance. Planowany jest również pokaz filmu Zbigniewa Libery pt. "Walser", natomiast po seansie będzie można wziąć udział w spotkaniu z Adamem Sikorą, autorem zdjęć. Z kolei o prospołecznym charakterze designu, jego roli w kształtowaniu gustów i wpływaniu na estetykę otaczającego nas świata opowie Oskar Zięta.

Targi International Art Fair Warsaw 2016 będą otwarte w następujących dniach i godzinach:

  • czwartek, 7 kwietnia - 13:30-20:00 
  • piątek, 8 kwietnia - 10:00-20:00
  • sobota, 9 kwietnia - 10:00-20:00
  • niedziela, 10 kwietnia - 10:00-17:00 

Bilety w sprzedaży na stronie Eventim oraz w sieci sprzedaży Eventim w cenach: czwartek i piątek - 14 zł; sobota i niedziela – 18 zł. Koszt karnetu na wszystkie dni - 45 zł. Dzieci do lat 6 z rodzicami oraz dzieci i młodzież do lat 18 po okazaniu legitymacji szkolnej będą wchodzić na targi bezpłatnie.

Wszelkie informacje dotyczące targów na stronie internetowej: www.art-fair.pl.