Wystawa Violi Tycz ma charakter retrospektywny i prezentuje twórczość artystki multimedialnej, wielokrotnie nagradzanej, zaliczanej do kręgu najbardziej obiecujących polskich artystów.

Prace zebrane w Stalowej pochodzą z najważniejszych cykli artystycznych Violi Tycz, tworzonych w latach 2003-2016. "Pikseloza", "Dziecko/Dorosły", "Nimfomanka", "Hot" czy "Częstotliwość" to zaledwie przedsmak tego, co artystka zaprezentuje na swojej wystawie. Tematyka prac oscyluje wokół postaci ludzkiej, pokazując wszechogarniającą komercjalizację, konsumpcjonizm, popkulturową papkę oraz skomplikowane relacje międzyludzkie. Wszystko to przy użyciu wyjątkowych rozwiązań formalnych, swoistym kolorycie, wypracowanym konturze i materii malarskiej.

To właśnie dzięki malowanym cyklom Viola Tycz stała się stypendystką wielu prestiżowych instytucji, m.in. Domu Aukcyjnego Sotheb’y, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Joana Miró w Hiszpanii. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kolekcji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i wielu innych. W 2014 roku pojawiły się również na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie’s w Londynie.

Wystawa Violi Tycz w galerii Stalowa, jak wszystkie cykle artystki, jest nieoczywista i pełna intrygujących niedopowiedzeń, pozostawionych ocenie widza. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 6 kwietnia 2016 r. o godz. 19. Galeria oferuje możliwość nabycia prezentowanych prac.