Inspiracją dla Ćmielów Design Studio do stworzenia tej kolekcji była kulturowa różnorodność Europy. To część unikatowego projektu United Table of Europe.

Wzajemny szacunek i twórcze spojrzenie na kulturową różnorodność Europy pozwalają odkryć nowe oblicza codziennych czynności, takich jak wspólny posiłek. Czerpiąc z tego przesłania, Ćmielów Design Studio stworzyło serię porcelany Folk Fusion, w której spotykają się charakterystyczne symbole z wielu zakątków Europy.

Porcelana Folk FusionTa niezwykła zastawa stołowa łączy motywy zaczerpnięte z ludowej sztuki Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski. Kolekcja inspirowana folklorem europejskich państw przywodzi na myśl Europę zjednoczoną wokół wspólnego stołu.

Folk Fusion - nowoczesny minimalizm z europejskim duchem

Subtelne niebieskie i srebrne desenie na białej porcelanie podkreślają kształty każdego elementu zastawy i nawiązują do najlepszych ceramicznych tradycji. Porcelana United Table of Europe dostępna jest w formule Mix & Match (mieszaj i łącz), co daje nam możliwość skompletowania z pojedynczych elementów własnej unikalnej zastawy i niepowtarzalnych aranżacji stołu. Kolekcję można swobodnie rozbudowywać, dodając kolejne elementy, które uzupełniają się i stanowią dobrze dobraną stylistycznie całość. Jeszcze nigdy łączenie wzorów nie było tak proste i przyjemne.

źródło i zdjęcia: Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież"