Jeśli się uczyć, to od najlepszych! Jeśli chcesz wziąć udział w masterclass Doroty Koziary, przyjedź koniecznie na Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem!

Patronat Czas na WnętrzeWłaśnie z powodu niezwykłej "lekcji", którą poprowadzi światowej sławy polska projektantka, impreza organizowana przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie potrwa w tym roku o jeden dzień dłużej - od 17 do 20 listopada 2016 roku.

Dorota Koziara to designer, artysta, architekt wnętrz, dyrektor artystyczny, kurator wystaw. W swoim dorobku ma między innymi projekty wnętrz dla przodujących w dziedzinie designu firm, takich jak: Alessi, Swatch czy Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje m.in. dla takich firm jak Christian Dior, Hermes, Swarovski, Fiat, Redd's, Du Pont czy Tubądzin. Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała ze słynnym Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 główną siedzibą jej studia jest Mediolan. Dorota Koziara do tematów projektowania podchodzi szeroko, zajmuje się też promocją designu, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytyką designu. Od lat jest również kuratorem i organizatorem wystaw promujących design na polu międzynarodowym.

Podczas trzeciej już edycji Zaprojektowanych - Krakowskich Spotkań z Dizajnem Dorota Koziara poprowadzi masterclass. To wyjątkowa okazja dla adeptów sztuki projektowania, tym bardziej, że wstęp jest wolny. Aby móc gościć projektantkę, której kalendarz jest niezwykle napięty, organizatorzy wydłużyli imprezę. Masterclass Doroty Koziary odbędzie się w czwartek 17 listopada 2016 r. w budynku Szkoły Wnętrz i Przestrzeni (część Krakowskich Szkół Artystycznych), ul. Zamoyskiego 52.

Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem potrwają do niedzieli 20 listopada. W programie wykłady i warsztaty, na które wstęp jest bezpłatny (na niektóre wydarzenia obowiązuje rezerwacja). Szczegółowy program zostanie podany wkrótce.

W niedzielę 20 listopada zapraszamy na Targi Zaprojektowani w budynku Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12, Kraków), w czasie których swoją ofertę zaprezentuje ok. 100 wystawców - w większości niewielkich film, rzemieślników i projektantów zajmujących się szeroko rozumianym designem oraz projektowaniem wnętrz. Będzie to znakomita okazja, by kupić niebanalny prezent na nadchodzące święta.

Więcej informacji na www.zaprojektowani.com.pl.

źródło: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie
zdjęcia: Giovanni Miori, Szkoła Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie