Podczas przedświątecznych przygotowań oprócz przystrajania domu ozdobami, warto zadbać także o wyjątkowy zapach. Cynamon, pomarańcze, goździki czy świerk - to aromaty, które niezawodnie wprawią nas w świąteczny nastrój. Zobacz, jak z naturalnych olejków samemu skomponować swój własny świąteczny aromat!

Na sklepowych półkach nie brakuje świątecznych odświeżaczy powietrza, świec zapachowych czy innych perfum dla domu. Jednak zapach żadnego z nich nie będzie tak unikalny jak ten, który przygotujemy sami. Jeśli użyjemy do tego naturalnych olejków zapachowych, będzie on na dodatek tańszy i zdrowszy!

- Co roku z niecierpliwością wyczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki samodzielnie przygotowanym zapachom do domu możemy jeszcze łatwiej wczuć się w ten magiczny czas - zapewnia Małgorzata Wysokińska, właścicielka marki naturalnych olejków eterycznych Optima PLUS. - Cynamon i goździki przywołają na myśl przepyszne babcine pierniczki, a sosna lub świerk spotęgują zapach świątecznego drzewka. Zapach pomarańczy odświeży natomiast wspomnienia beztroskiego dzieciństwa - dodaje. 

Naturalne olejki eteryczne - cynamonowy, goździkowy, pomarańczowy, świerkowy lub sosnowy - mogą posłużyć nam do stworzenia własnej świątecznej kompozycji zapachowej. Wystarczy kilka kropli olejków nalać do kominka do aromaterapii albo przygotować pachnącą dekorację - 2-3 łyżki sody oczyszczonej skropionej olejkami można umieścić w ozdobnym woreczku lub pojemniczku (np. po kremie lub w małej puszce po herbacie), przykryć skrawkiem przewiewnego materiału i przewiązać dekoracyjnym sznurkiem lub tasiemką. Taki pachnący drobiazg ustawiony na parapecie nad kaloryferem przepełni dom świątecznym aromatem.

źródło i zdjęcia: Optima PLUS