Wysuszone powietrze sprzyja infekcjom górnych dróg oddechowych i szybszemu starzeniu sie skóry. Nowy nawilżacz Dyson pomaga nie tylko utrzymać optymalną wilgotność powietrza, lecz także chroni przed bakteriami!

O tym, jak nowatorskie to urządzenie świadczyć może fakt, że nawilżacz Dyson chroniony jest przez 275 patentów, a dalsze 130 oczekuje na zatwierdzenie! 

Nawilżacz Dyson łączy nową technologię Ultraviolet Cleanse z opatentowaną przez firmę Dyson technologią Air Multiplier™ oraz Intelligent Climate Control. Dzięki nim zapewnia równomierne i higieniczne nawilżenie powietrza w pomieszczeniu - wystarczy jedno naciśnięcie pilota.

Transformator piezoelektryczny, umieszczony w podstawie urządzenia, wibruje z częstotliwością do 1,7 miliona razy na sekundę, rozbijając wodę na mikrocząsteczki. Następnie są one zasysane przez wzmacniającą strumień powietrza obręcz nawilżacza i, dzięki zastosowaniu technologii Air Multiplier™, równomiernie wydmuchiwane do otoczenia.

Optymalny stopień nawilżenia zapewnia Intelligent Climate Control - system pomiaru zarówno temperatury, jak i wilgotności powietrza, tak więc nie musimy kontrolować czasu pracy urządzenia w obawie przed niadmiarem wilgoci. W dodatku wodna mgiełka jest tak drobna, że z łatwością rozchodzi się w powietrzu, nie powodujac nasiąkania przedmiotów w pobliżu nawilżacza.

Jednak największa zaleta nawilżacza Dyson kryje się pod nazwą Ultraviolet Cleanse. W zbiornikach na wodę tradycyjnych nawilżaczy zwykle z czasem zaczynają rozwijać się bakterie, które potem urządzenie rozdmuchuje po całym pokoju. W zbiorniku nailżacza Dyson woda odkażana jest lampą UV - taką, jakie stosuje się do dezynfekcji np. w szpitalach.

- Dzięki wykorzystaniu autorskiej, opatentowanej technologii Ultraviolet light nawilżacz zabija 99,9% bakterii, zanim nawilżająca mgiełka zostanie uwolniona do pomieszczenia - potwierdza Toby Saville, mikrobiolog w firmie Dyson.  

Jednokrotne napełnienie pojemnika wodą (3 l) wystarczy nawet na 18 godzin pracy nawilżacza. Zdalne sterowanie pozwala regulować poziom nawiewu (10 stopni), oraz wyłącznik czasowy (od 15 minut do 9 godzin). 

Warto też zwrócić uwagę, że nawilżacz Dyson jest wyjątkowo cichy. Potwierdza to atest Quiet Mark - międzynarodowy znak homologacji nadawany przez Noise Abatement Society, stowarzyszenie uznawane przez DEFRA (brytyjski Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wsi), które promuje rozwiązania redukujące niechciany hałas w naszym otoczeniu.

Firma Dyson daje na nawilżacz 2-letnią gwarancję.

źródło i zdjęcia: Dyson