Cloverdale to miasteczko w prowincji British Columbia w Kanadzie. Od niego wzięła swą nazwę firma, która dziś jest największym rodzinnym biznesem specjalizującym się w produkcji farb w Kanadzie. Od niedawna farby, emalie i grunty Cloverdale Paints można kupić w Polsce.

Historia marki Cloverdale sięga roku 1933, kiedy to Rudy Henke, chemik i farmer zainteresował się wytwarzaniem farb. W pracowni na farmie w stalowych kociołkach na otwartym ogniu warzył swoje eksperymentalne mikstury, które sprzedawał sąsiadom, rodzinie i znajomym. Na przełomie dekad z małej, jednoosobowej działalności powstała prężnie działająca firma, produkująca wysokiej jakości farby wewnętrzne i zewnętrzne, emalie oraz grunty. Dziś Cloverdale Paint znana jest z dwóch rzeczy: produktów świetnej jakości i przystępnych cen. Przez lata zyskała szerokie grono wiernych marce wykonawców doceniających parametry techniczne, oraz z projektantów, którzy zachwyceni są kolorami uzyskiwanymi z mieszalnika. W Kanadzie działa pod nazwą Cloverdale, natomiast w USA znana jest jako Rodda.

W laboratoriach Cloverdale Paint specjaliści opracowują coraz bardziej zaawansowane receptury, wykorzystując najnowsze technologie. Jednym z najpopularniejszych produktów Cloverdale Paint jest farba ceramiczna ECOLOGIC ULTRA LOW VOC Interior Washable Flat 7066 Series charakteryzująca się doskonałą odpornością na zabrudzenia i szorowanie dzięki przestrzennej matrycy 3D oraz ekologiczną, przyjazną dla zdrowia i środowiska naturalnego recepturą. Kolejne hity to wyjątkowo lubiana przez architektów farba PREMIUM CLASSIC FLAT LATEX 03123 tworząca bardzo eleganckie, w pełni matowe wykończenie, oraz siostrzany produkt w półmatowym wykończeniu PREMIUM CLASSIC SUPER Eggshell Acrylic Latex 03240, słynący z bardzo wysokiej trwałości. Dopełnieniem wnętrzarskich i zewnętrznych kreacji jest wodorozcieńczalna emalia do drewna i metalu REINASSANCE MELAMINE HYBRID WATERBORNE ALKYD ENAMEL 034-Series dostępna w pełnej gamie kolorystycznej, odpowiadającej kolorom farb ściennych.

Wykonawcy wysoko cenią sobie farbę do sufitów PREMIUM CLASSIC FLAT LATEX CEILING PAINT 03360, która dzięki technologii rozpraszania refleksów świetlnych optycznie niweluje drobne niedoskonałości powierzchni. Ofertę dopełniają preparaty służące do przygotowania podłoża przed malowaniem - transparentny preparat gruntujący PREMIUM Interior/Exterior Clear Acrylic Priming Agent 007, który doskonale wzmacnia gładzie gipsowe i powierzchniowo osłabione tynki mineralne oraz farba gruntująca PREMIUM Classic Hi-Hide Latex Drywall Sealer 05250.

Wyłącznym przedstawicielem marki Cloverdale Paint w Polsce jest firma JML Color z siedzibą w Warszawie.

źródło i zdjęcia: JML Color