"Jestem jak alchemik, który zmienia metal w złoto"- mówi o sobie sam Tom Dixon - brytyjski designer, który właśnie stworzył niezwykłe miejsce na mapie Nowego Jorku.

Zaczynał jako gwiazda rocka. Gdy pierwotne plany nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości, zaczął spawać metal w garażu kolegi. Od garażu do salonów największych włoskich marek, takich jak Cappelini czy Moroso dzieliła go bardzo krótka droga. Niemalże natychmiast stał się cenionym designerem, znanym projektantem i ikoną światowego wzornictwa.

W 2002 roku Tom Dixon założył swoją własną markę pod swoim nazwiskiem, inspirując się stylem brytyjskim z industrialnymi elementami. Dziś jego nieszablonowe lampy i meble, nie pozwalają przejść obojętnie obok siebie, a do tych niesamowicie innowacyjnych rozwiązań mają dostęp miliony mieszkańców z ponad 60 krajów!

W 2018 r. Nowy Jork stał się prawdziwym epicentrum projektowania - jednym z trzech ośrodków na trzech kontynentach.
 
Usytuowany w samym sercu nowojorskiego Soho, showroom zajmuje powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych na dwóch piętrach. Dawniej sklep z żyrandolami - dziś epicentrum światowego designu.

Nowojorska ulica Greene 25 przeszła olbrzymią metamorfozę zamieniając się w żywy katalog oświetlenia, mebli i akcesoriów domowych.

25 Greene street będzie funkcjonować jako centrum U.S Tom Dixona, oferując dostęp do najnowszych trendów wnętrzarskich i sprzedaży detalicznej.