Ostatni dzień największych na świecie Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej IFA 2018 już za nami! Co pokazały w tym roku marki Bosch i Siemens znajdujące się w portfolio koncernu BSH?

Bosch z okazji berlińskich Targów życzył wszystkim łatwiejszego i przyjemniejszego życia, prezentując rozwiązania i sprzęty, które pomogą spełnić te marzenia. Siemens zaprezentował natomiast Miasto Przyszłości, w centrum którego znalazły się urządzenia zapraszające nie do miasta, a do świata pełnego możliwości.

Bosch na berlińskich Targach

Z okazji największych światowych targów IFA, marka Bosch prezentuje urządzenia, które mają spełnić życzenia konsumentów. Bosch życzy łatwiejszego i przyjemniejszego życia.

Dużo zdrowia: światowa premiera - nowy blender próżniowy Bosch VitaMaxx

VitaMaxx to rozwiązanie dla tych, którzy dbają o zdrowe. Blendowanie w próżni przynosi trzy istotne korzyści. Po pierwsze, w ten sposób obecność witamin w owocach i warzywach jest podtrzymywana. Po drugie, smoothie ma jednolitą i gładką konsystencję, bez pęcherzyków powietrza. Po trzecie, napoje sporządzone i zamknięte w próżni można przechowywać przynajmniej dwa razy dłużej. Blender VitaMaxx pojawi się na polskim rynku w 2019 roku.

Więcej relaksu: gotowanie i pieczenie nigdy nie było tak wygodne

Szef kuchni w restauracji sprawnie deleguje zadania swoim pomocnikom. A szef domowej kuchni Bosch po prostu przekazuje pracę sensorom, które przypilnują, by potrawa wyszła perfekcyjnie. W urządzeniach Serie | 8 znajdziemy programy takie, jak PerfectBake (do pieczenia ciast), PerfectRoast (trzystopniowa sonda do pieczenia mięs) czy PerfectChef (do automatycznego dobierania programu do potrawy) sprawią, że gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Piekarniki dostępne są również w opcjach z parowarem, wspomagającym idealnie przyrządzanie potraw.

Indukcyjne płyty grzewcze marki Bosch ze zintegrowanym wyciągiem także wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające gotowanie - inteligentne sensory. PerfectFry pomoże w idealnym smażeniu, CombiZone pozwoli połączyć dwa pola grzewcze, a DirectSelect umożliwi błyskawiczny wybór.

Możesz wygodnie usiąść i się zrelaksować.

Dużo możliwości: doskonała opieka nad praniem dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

Pralki marki Bosch wyposażone są w szereg funkcji opracowanych z myślą o potrzebach konsumentów. Znajdziemy tu rozwiązania dla tych, którzy cenią wygodę, są zabiegani czy dbają o domowy budżet. Najbardziej innowacyjna linia - VarioPerfect - oferuje takie rozwiązania, jak ActiveOxygen (higieniczne pranie z aktywnym tlenem oraz odświeżanie bez użycia wody), system i-DOS (automatyczne dozowanie detergentu), Start/Pauza (możliwość dołożenia prania w pozwalającym na to cyklu), TimePerfect (skrócenie czasu prania nawet do 65%1), EcoPerfect (maksymalne oszczędzanie energii).

Bosch zaprezentował również przełomową funkcję na rynku suszarek z pompą ciepła - SelfCleaning Condenser. Wykorzystuje skroploną wodę do automatycznego oczyszczania kondensatora, dzięki czemu zużycie energii jest cały czas tak samo niskie.

Jeszcze więcej możliwości: nowe linie odkurzaczy bezprzewodowych i robot sprzątający Roxxter

Do rodziny odkurzaczy bezprzewodowych dołączają nowi członkowie: Unlimited, i Flexxo, całkowicie zmieniając tradycyjne domowe porządki. Z nimi myślenie o odkurzaniu obróci się o 360°. Flexxo jest w stanie "dostosować się" do każdego rodzaju powierzchni - od podłogi aż po sufit, a w połączeniu z akcesoriami w obudowie staje się naprawdę wszechstronny. Unlimited to bezprzewodowy odkurzacz z wymiennym akumulatorem. Dzięki systemowi Power for ALL oraz szybkiej ładowarce jest zawsze gotowy do działania i może pracować w zasadzie nieprzerwanie.

Robot sprzątający Roxxter marki Bosch to prawdziwy przełom technologiczny. Za pomocą lasera skanuje otoczenie i tworzy plan podłóg w całym domu, który można następnie wyświetlić w aplikacji Home Connect i używać go interaktywnie. Dzięki funkcji RoomSelect można udzielić robotowi precyzyjnych instrukcji co do tego, które pokoje ma posprzątać - i można to zrobić także przebywając poza domem.

Roxxter znalazł sobie idealną partnerkę w postaci Alexy - działającej w chmurze usługi głosowej dostarczonej przez Amazon (w tej chwili tylko w wersji anglojęzycznej). Alexa może włączać i wyłączać robota sprzątającego oraz kierować go do konkretnych pomieszczeń. Robot sprzątający Roxxter marki Bosch pojawi się na rynku w 2019 roku.

I samych kolorowych dni: MyMUM - roboty kuchenne skrojone na potrzeby konsumenta

Po raz pierwszy w historii marka Bosch prezentuje konfigurator online dla popularnej linii urządzeń MUM5. Usługa pozwala użytkownikom na skonfigurowanie robota kuchennego MyMUM zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Konsumenci mogą wybierać spośród 81 kombinacji kolorystycznych i zmieniać kolory frontów oraz obudowy.

Mogą także decydować o tym, jaką moc będzie miał silnik (800 watów lub 1000 watów) oraz wyposażyć swojego robota w różnego rodzaju akcesoria, np. przystawki do szatkowania owoców i warzyw, blender kielichowy czy zapasową misę ze stali szlachetnej. Jest to pierwsze na rynku urządzenie kuchenne, które można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Na dziś konfigurator dostępny jest wyłącznie na rynku niemieckim.

www.bosch-home.pl

Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2018: Siemens Home Appliances prezentuje Miasto Przyszłości - Connected City

Witryny sklepowe, lampy uliczne, billboardy i modne miejsca: Prezentacja "Connected City" marki Siemens sprawiła, że fascynujący świat pełen możliwości ożył podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów IFA w Berlinie. Światowej klasy innowacje oraz stale rosnący cyfrowy ekosystem tworzą centrum Miasta Przyszłości.

Restauracja Siemens

Głęboka czerń, elegancki sznyt i zaawansowana technologia - te cechy doskonale opisują przestrzeń restauracyjną w mieście marki Siemens. Płyty grzewcze, które się tu znalazły, wyznaczają nowe standardy i trendy w zakresie swobody oraz doświadczenia obsługi.

Indukcja, Teppan Yaki, płyty Domino czy Panorama oferują wiele możliwości aranżacji. Dzięki modułowej technologii indukcyjnej, płyty grzewcze dostosowują się automatycznie do potrzeb użytkownika, a sterowanie jest bardziej dynamiczne - sensory śledzą ruch naczyń przesuwanych po powierzchni.

Ta światowej klasy "restauracja" robi wrażenie nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale i wystroju. Elegancki design stanowi idealne tło dla spójnych wzorniczo urządzeń wyposażonych, w nowoczesny, w pełni dotykowy wyświetlacz TFT lub intuicyjny w obsłudze touchSlider.

Strefa świeżości

Chłodziarko-zamrażarki zostały wyeksponowane niczym rzeźby w środku Dzielnicy Świeżości - stanowią zieloną oazę w otoczeniu Miasta Przyszłości marki Siemens. Wyposażone w najnowsze technologie i specjalne szuflady do przechowywania owoców i warzyw dbają, o to by w nowoczesnym świecie nie zabrakło zieleni. Dzięki możliwości regulacji wilgotności, chłodziarko-zamrażarki z funkcją hyperFresh plus gwarantują przechowywanym produktom optymalny klimat, lepszą cyrkulację i dopływ powietrza z każdej strony.

Inspiracja dla mody ze świata pralek

Odwiedzający targi IFA mogli podziwiać wyrafinowane innowacje w Fashion Studio. Jednym ze znakomitych urządzeń jest nowa pralko-suszarka iQ500, która umożliwia wypranie i wysuszenie za jednym zamachem nawet sześciu kilogramów prania i posiada w pełni automatyczny system dozowania detergentu. Jest to pierwsze urządzenie tego typu wyposażone zarówno w technologię Home Connect oraz zautomatyzowany system dozujący i-Dos.

Siemens cafè

Do profesjonalego grona baristów w kawiarni marki Siemens dołączył właśnie nowy ekspres EQ 9 plus, który spełnia oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego, konesera kawy. Szeroki wybór kaw od Americano, café cortado czy flat white prezentowanych na designerskim, kolorowym wyświetlaczu TFT, wprawia w zachwyt.

Dzięki możliwości regulacji wielu parametrów takich jak moc, intensywność smaku, proporcji kawa-mleko czy temperatury parzenia możemy przyrządzić własny ulubiony napój, a w dodatku możemy zrobić to zdalnie, za pomocą funkcji Home Connect. Z aplikacją coffeeWorld odbędziemy podróż do smaków i aromatów z najlepszych kawiarni w różnych zakątkach świata. Odkryjemy 15 różnych kaw z najodleglejszych miejsc na ziemi. Kolumbijskie cortado czy indyjskie kaapi?

www.siemens-home.bsh-group.com/pl