24 kwietnia bieżącego roku uczestniczyliśmy w premierze urządzenia Thermomix® TM6, która odbyła się w Restauracji Szóstka w Hotelu Warszawa. Dziennikarze mieli okazję poznać możliwości najnowszego sprzętu oraz skosztować potraw przygotowanych w zaledwie kilka minut!

Niewiele dziedzin tak bardzo zmienia się w ostatnich latach jak świat jedzenia i gotowania. Jeden trend zastępuje drugi: od restrykcyjnych diet, przez kuchnię molekularną i superfoods po nowe koncepcje żywieniowe takie jak choćby dieta niskowęglowodanowa, czysta dieta i dieta paleo. Również Thermomix® wpisuje się w ten nurt odpowiadając na nowe potrzeby i preferencje żywieniowe.

Dziennikarze Czasu na Wnętrze poznający możliwości techniczne urządzenia.

Dla kogo przeznaczony jest Thermomix® TM6?

Ludziom, którym brakuje czasu, ale nie brakuje ochoty do przygotowywania własnych posiłków, oferuje wolność płynącą z bezproblemowego gotowania w nowym urządzeniu Thermomix® TM6. Będzie ono dostępne w sprzedaży w Polsce od maja 2019 r.

Bezprecedensowa liczba funkcji tego urządzenia oraz nowy wybór przepisów to szeroka gama pełnych smaku kulinarnych doświadczeń. Inteligentne urządzenie stanowi źródło inspiracji i pozwala kreatywnie gotować każdemu niezależnie od umiejętności, umożliwiając przygotowanie prostych dań początkującym, a zaawansowanym kucharzom wykwintne potrawy niczym z kuchni restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin.

Liczna publiczność na premierze najnowszego Thermomix TM6.

Bądź na bieżąco! Stałe aktualizacje oprogramowania

A to dopiero początek - dzięki ciągłym aktualizacjom oprogramowania, nowy Thermomix® TM6 nigdy nie przestaje się uczyć. Numer jeden urządzeń kuchennych na świecie jest teraz jeszcze lepszy i oferuje jeszcze więcej możliwości kreatywnego gotowania.

- Wciąż rozwijamy i udoskonalamy nasze produkty, bo wiemy, że nasi klienci zawsze mają nowe życzenia, a ich potrzeby się wciąż zmieniają. To właśnie jest głównym źródłem inspiracji oraz podstawą nowych funkcjonalności urządzenia Thermomix® TM6 - mówi Dirk Reznik, CEO Vorwerk Thermomix®, wyjaśniając ideę modelu TM6.

Po prawej Samar Khanafer - finalistka III edycji MasterChefa podczas gotowania z Katarzyną Sieradz - specjalistką ds. przepisów kulinarnych Thermomix®

Jakie funkcje posiada najnowszy Thermomix® TM6?

Thermomix® TM6 to jednak nie tylko wielofunkcyjne urządzenie kuchenne wyposażone w dużą liczbę nowych i udoskonalonych funkcji. To perfekcyjny pomocnik kuchenny zarówno dla doświadczonych pasjonatów gotowania jak i domowych kucharzy na każdym stopniu zaawansowania.

Oprócz popularnych funkcji mieszania, miksowania, rozdrabniania, wyrabiania ciasta, ubijania, siekania, ważenia, gotowania na parze , duszenia oraz emulgowania, rewolucyjny Thermomix® TM6 potrafi wiele więcej - dzięki niemu ulubione dania stają się potrawami godnymi gwiazdek Michelin.

Uwaga miłośnicy mięsa: dzięki funkcji Wysokich Temperatur, wykorzystywanemu w niektórych przepisach, nowy Thermomix® TM6 to gwarancja apetycznych aromatów. Nawet zrumienienie mięsa, cebuli albo przygotowanie pysznego karmelu to dla nowego modelu żaden problem.

Najnowszy model Thermomix TM6

Tryb Sous-vide idealnie nadaje się do gotowania szczególnie delikatnego mięsa, ryb i jarzyn, zaś fani jogurtu i kimchi mogą cieszyć się trybem Fermentowania. A w przygotowaniu znakomitych soczystych mięs lub dżemów owocowych przyda się tryb Wolnego Gotowania, dzięki któremu wszystkie potrawy są przygotowywane w niskiej temperaturze.

Potrawy dostosowane do indywidualnych potrzeb dzięki nieograniczonym pomysłom kulinarnym Dzięki urządzeniu Thermomix® TM6 domowi kucharze nigdy nie są sami.

Platforma Cookidoo® z 40.000 przepisów!

W urządzeniu dostępna jest platforma z przepisami Cookidoo® zawierająca ponad 40.000 przepisów ze wszystkich zakątków globu.

Cookidoo® to nieograniczone źródło inspiracji i pomysłów na nowe doświadczenia kulinarne i przepisy sezonowe. Użytkownicy mogą wyruszyć w ekscytującą podróż po przepisach z całego świata i odkrywać, jak prosto jest samemu zrobić pyszne dania, krok po kroku - bezpośrednio w urządzeniu, bez konieczności synchronizowania Thermomix® TM6 z komputerem czy smartfonem.

Platforma Cookidoo - baza najlepszych przepisów.

Thermomix® TM6 to autentycznie wszechstronny gracz w inteligentnym gotowaniu - nigdy wcześniej nie było ono bardziej inspirujące i intuicyjne.

- Gotowanie nie jest już domeną profesjonalnych kucharzy; stało się znacznie bardziej różnorodne i urozmaicone. Ta nowa pasja do gotowania opanowała wszystkich - wyjaśnia Dirk Reznik. - To część popularnego trendu zrób to sam. Jeżeli przygotujesz samodzielnie jedzenie, zrobisz własny dżem lub będziesz uprawiać warzywa na parapecie, szybko zobaczysz efekty swoich wysiłków. To poprawia samopoczucie i daje prawdziwą satysfakcję – a my chcemy pomóc naszym klientom cieszyć się tym, dzięki najnowocześniejszej technologii i wielu świetnym pomysłom.

Jakie dania ugotujemy z Thermomix® TM6?

Thermomix® TM6 nawet nowicjuszom pomoże szybko przyrządzić i ugotować pyszne dania - wegańskie, wegetariańskie czy też mięsne - wyglądające i smakujące tak, jakby zostały przygotowane przez profesjonalnych szefów kuchni.

A dla prawdziwych zawodowców Thermomix® TM6 to praktyczna pomoc w przygotowaniu rozbudowanych czy ambitnych menu. Niezależnie od przepisu, gotowanie to osobista sprawa uwarunkowana indywidualnymi preferencjami lub potrzebami dietetycznymi.

Thermomix® TM6 może być w związku z tym całkowicie dostosowany do zdolności lub życzeń danej osoby i może pomóc wyczarować fantastyczne i pełne smaku kulinarne doświadczenia: od prostych, świeżych dań po słodkie smakołyki, a także od posiłków idealnych dla całej rodziny po sprytne pomysły na wykorzystanie resztek.

Gdzie i za ile kupimy najnowszy model Thermomix® TM6?

Ponad 4 000 przedstawicieli handlowych Vorwerk Polska odwiedza osoby zainteresowane gotowaniem, nowicjuszy, miłośników mięs, początkujących lub zaawansowanych kucharzy, wyznawców różnych diet oraz specjalistów od superfoods, aby rozmawiać o nieograniczonych możliwościach urządzenia Thermomix®.

Na całym świecie działa już ponad 60.000 przedstawicieli handlowych i liczba ta stale rośnie. Szczególnie szybko wzrasta liczba nowych klientów w Chinach i w USA. Również tam ludzie doceniają inteligentne metody gotowania oraz inspirację płynącą ze społeczności Cookidoo®.

Thermomix® kosztuje 5 395 PLN i można go kupić bezpośrednio od przedstawiciela handlowego Vorwerk Polska od maja 2019 r.