Kenneth Cobonpue, filipiński projektant wraz z wytwórnią Disney stworzył meble inspirowane filmem Gwiezdne Wojny - światową ikoną popkultury. Kim jest i skąd pochodzi designer? Oraz jak wygląda jego najnowsza, budząca kontrowersje kolekcja?

Kim jest i skąd pochodzi Kenneth Cobonpue?

Kenneth Cobonpue to wielokrotnie nagradzany projektant i producent mebli pochodzący z Cebu na Filipinach. Jego przygoda z projektowaniem rozpoczęła się w 1987 roku, kiedy podjął studia z wzornictwa przemysłowego w Pratt Institute w Nowym Jorku.

Po ukończeniu studiów praktykę zdobywał niedaleko Florencji we Włoszech, gdzie doskonalił warsztat z obróbki skór i drewna.

Studiował marketing mebli i produkcję w Export-Akademie Baden-Württemberg w Reutlingen, w Niemczech, w ramach prywatnego i państwowego programu stypendialnego, a następnie pracował w Bielefeld i Monachium.

Kenneth wrócił do domu w Cebu w 1996 roku, by zarządzać Interior Crafts of the Islands, Inc. - firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją mebli, założoną przez jego matkę Betty Cobonpue w 1972 roku.

Odkrywając, że nowoczesny design może mieć nową twarz przy użyciu naturalnych włókien i materiałów, Kenneth stworzył dzieła sztuki funkcjonalnej, stanowiące alternatywę dla zachodniej definicji nowoczesnego designu.

Fotel Sidious

Światowej sławy marka KENNETHCOBONPUE®

Dziś marka KENNETHCOBONPUE® stała się znana na całym świecie dzięki swoim unikalnym projektom i bogatej liście klientów, w tym gwiazdom Hollywood i członkom rodziny królewskiej.

Dzięki swojemu mistrzowskiemu sposobowi integracji natury, tradycyjnego rzemiosła i innowacyjnych technologii, projektant i dyrektor kreatywny Kenneth Cobonpue zdobył międzynarodowe nagrody i uznanie za swoje twórcze, organiczne i ekspresyjne projekty.

Nagrody na jego koncie to pięć wyróżnień Japan Good Design, nagroda główna na Międzynarodowym Konkursie Projektowym w Singapurze, Nagroda Design for Asia w Hongkongu, wybór Amerykańskiego Stowarzyszenia Projektowania Wnętrz „Top Pick” oraz nagroda „Coup de Coeur”.

Wiele jego projektów zostało wybranych do kilku edycji International Design Yearbook opublikowanych w Londynie i Nowym Jorku. Książka Phaidona zatytułowana „& FORK” podkreśla pozycję Kennetha jako lidera nowego ruchu, który wprowadza nowe technologie do rzemiosła. W 2007 roku magazyn TIME nazwał go „pierwszym wirtuozem rattanu”.

Kenneth został mianowany Projektantem Roku w pierwszej edycji Maison et Objet Asia, która odbyła się w marcu 2014 roku w Singapurze. Kenneth co roku ujawnia nowe prace na pokazach designu z Mediolanu do Nowego Jorku i regularnie mówi o projektowaniu na całym świecie.

Siedzisko Imperial Tie Fighter Wings

Kolekcja Star Wars

Dziś marka KENNETHCOBONPUE®, znana z ręcznie tworzonych wzorów, inspirowanych naturą użyła tych filarów, aby na nowo wyobrazić sobie ulubiony wszechświat Gwiezdnych Wojen. Stworzyła swoją własną przestrzeń inspirowaną kultowymi postaciami i elementami.

Siedzisko Imperial Tie Fighter Wings