ZIELKO czyli naturalne środki czystości, są pomocne w codziennej walce o czystość. Ekologiczny skład sprawia, że są coraz bardziej popularne, związane jest to przede wszystkim z alergiami, które powodują detergenty, zawarte w preparatach do sprzątania. Staramy się dbać o nasze zdrowie, dlatego zamieniamy chemiczne środki gospodarstwa domowego na ekologiczne.

Aby w pełni można było powiedzieć o ZIELKO jako ekologicznych produktach należy również przyjrzeć się opakowaniom. Trudno bez nich wyobrazić sobie świat. Chronią zawartość, umożliwiają bezpieczny transport a także wygodne użytkowanie. Każdego dnia spotykamy w swoim otoczeniu przedmioty i rzeczy wykonane z plastiku.

Podczas produkcji "tradycyjnego" plastiku, do atmosfery są uwalniane spore ilości gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatycznych. I nie tylko na tym etapie cyklu życia plastiku są one emitowane. Wzmożona emisja zaczyna się od momentu wydobycia i transportu paliw kopalnych, rafinacji i produkcji tworzyw sztucznych oraz zarządzania odpadami.

Nowość! Od teraz ZIELKO będzie można odnaleźć w opakowaniach I’m green polyethylene. Na pierwszy rzut oka nie widać zmiany, opakowanie jest trwałe, bezpiecznie i doskonale nadaje się do przechowywania środków czystości. Jednak jego skład już zaskakuje.

Zielony polietylen powstaje na bazie żywicy pochodzącej z trzciny cukrowej, a nie jak standardowe tworzywa sztuczne z surowców kopalnych, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny. Zielony plastik w 100% podlega recyklingowi, a jego największą zaletą jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w powietrzu poprzez wychwytywanie CO2 w czasie powstawania. Sama trzcina cukrowa jest uprawiana w systemie gospodarki zrównoważonej, np. na terenach zdegradowanych pastwisk.

Więcej informacji na: www.sylveco.pl