Pod koniec 2018 marka tesa® znana przede wszystkim z szerokiej oferty taśm samoprzylepnych i rozwiązań montażowych wprowadziła na rynek nową kategorię produktów - akcesoria łazienkowe ze specjalnym systemem mocowania bez wiercenia. Teraz do bogatej oferty dołączyły nowe serie, które z pewnością spodobają się miłośnikom stylowych, a zarazem praktycznych dodatków do łazienki.

Akcesoria łazienkowe to istotny element wykończenia wnętrza. Do tej pory ich montaż zwykle wiązał się z koniecznością wiercenia w płytkach. Trwała ingerencja w powierzchnię ograniczała możliwość późniejszych zmian lub wymuszała przeprowadzenie większego remontu w przypadku chęci usunięcia lub wymiany dodatków. Dzięki nowoczesnym technologiom ten proces stał się znacznie prostszy, a oferta tesa® udowadnia dodatkowo, że funkcjonalność może iść w parze z ładnym wyglądem.

Elegancki design pasujący do nowoczesnych i bardziej tradycyjnych wnętrz

Seria tesa® Elegaant charakteryzuje się kwadratowym kształtem podstawy, złagodzonym zaokrąglonymi narożnikami. Taka forma w połączeniu z polerowanym wykończeniem sprawia, że akcesoria te świetnie wyglądają zarówno w nowoczesnych jak i bardziej klasycznych wnętrzach.

Seria obejmuje 17 produktów, które pozwalają na kompleksowe wyposażenie łazienki. Poza standardowymi haczykami, wieszakami i relingami na ręczniki, w ofercie znajdują się także bardziej niestandardowe akcesoria, takie jak uchwyt na ręczniki dla gości, uchwyt na suszarkę, wiszący dozownik do mydła czy kosz na śmieci.

Seria Deluxxe to zestaw 14 produktów z polerowanym wykończeniem i minimalistyczną, prostą formą. Proste kąty tej kolekcji idealnie wpasują się w bardziej nowoczesne pomieszczenia, dodając stylu łazience oraz toalecie.

Idealnym przykładem funkcjonalnego a zarazem dobrze wyglądającego dodatku jest efektowny uchwyt na papier toaletowy, wyposażony w praktyczną półkę ze szronionego szkła, na którą można na przykład odłożyć telefon.

Uzupełnieniem asortymentu jest seria Draad. W jej skład wchodzą przede wszystkim praktyczne dodatki przydatne w okolicy prysznica lub wanny. Są tam koszyki prysznicowe w różnych wielkościach i kształtach, niezwykle praktyczna ściągaczka do wody oraz uchwyty łazienkowe zwiększające bezpieczeństwo strefy kąpielowej. Dają one dodatkową asekurację i możliwość podparcia na przykład podczas wychodzenia z wanny.

W ofercie tesa® znajduje się aż 8 serii w różnych stylach, spośród których każdy może znaleźć ten odpowiedni dla siebie.

Łatwy montaż wieszaków i uchwytów do łazienki

Na czym polega tajemnica łatwego montażu tych produktów? Za wszystkim stoi opatentowana technologia tesa® Power.Kit. Specjalnie skonstruowany adapter nakleja się w wybranym miejscu, a następnie wypełnia się go masą klejącą na bazie polimeru modyfikowanego silanami. Po 12 godzinach masa utwardza się tworząc mocne i bardzo wytrzymałe połączenie z powierzchnią. Wówczas wystarczy nałożyć na adapter zakupione akcesorium i przykręcić je przy pomocy klucza imbusowego dołączonego do zestawu.

System mocowania wytrzymuje duże obciążenia dzięki wysokiej odporności na stałe naprężenia i siły rozciągania takie jak te, z którymi mamy do czynienia podczas normalnego użytkowania. Jednakże masa klejąca traci moc po poddaniu ruchom obrotowym, przez co w razie potrzeby po przekręceniu adaptera, produkt daje się łatwo odkleić. Zdemontowane akcesoria można przykleić ponownie w innym miejscu - wystarczy nowy adapter. To daje dużą dowolność w aranżacji przestrzeni i pozwala na odświeżenie łazienki bez wiercenia w ścianach.

Więcej informacji na: www.tesa.com