Z okazji naszych urodzin przez cały rok prezentowaliśmy archiwalne okładki Czasu na Wnętrze. Zadaniem naszych Czytelników było wybranie jednej, która zasługuje na miano okładki dekady. Po intensywnym przeliczaniu głosów poznaliśmy zwycięzcę! Okładką dziesięciolecia została ta z maja 2018 roku.

Okładką dekady magazynu Czas na Wnętrze została okładka z maja 2018 roku. Zyskała 41% głosów. Dwa kolejne miejsca to okładki z: Lipca 2018 - 18% głosów Lutego 2016 - 17% głosów. Widać wyraźnie, że kolejne głosy na podium rozłożyły się niemal ex aequo. Jury było pod wrażeniem tego, jak ciepło Czytelnicy wypowiadali się o okładkach, jak ogromne było ich zaangażowanie.

- Lektura uzasadnień sprawiła, że poczuliśmy się naprawdę docenieni. Co miesiąc mamy zaszczyt gościć w Państwa domach, ale teraz mogliśmy wsłuchać się w to, co Państwo, nasi czytelnicy, macie nam do powiedzenia. Miło jest wiedzieć, że tak doskonale odbieracie Państwo nasze intencje, tak świetnie nas rozumiecie. Jesteśmy jedną wielką wnętrzarską rodziną, która kocha piękno! - mówi Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze.

Maj 2018

Nagrodę otrzymuje Pani Magdalena Piskor, która głosowała na okładkę z maja 2018 i napisała piękne, głębokie uzasadnienie, w którym czytamy, między innymi: „Z rozkoszą wyobrażam sobie, że wchodzę w tę fotografię, by powąchać kwiaty i zasiąść na stojącym tam białym fotelu, sycąc się spokojną urodą lata, jakie panuje na fotografii” i „Okładka z maja 2018 roku prezentuje prawdziwa ostoję piękna w swej najlepszej formie”.

Dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić Panią Magdę Mrówczyńską, autorkę wiersza (głosowała na okładkę z maja 2018)

Ta najśliczniejsza, ta najpiękniejsza

Z maja 2018 naturalnie się wypiętrza.

Magiczny domek, weranda biała

A bluszcz cudny całość osłania.

(…)

A wrota przeszklone herbacianą różą pięknie przyozdobione

Dokąd prowadzą...?

Każdemu się przyśni pewnie inna sceneria,

której inspiracją jest zawsze "Państwa Wnętrzarska Maestria".

Panią Małgorzatę Korytkowską, która głosowała na okładkę z lutego 2016Przedstawia zacisze wymarzonego, przytulnego salonu, w którym czas wydaje się biec własnym, kojącym rytmem. Okładka ukazuje wnętrze, które idealnie wpisuje się w obecne klimaty”.

Luty 2016

Panią Darię Wellman, która głosowała na okładkę z lipca 2018 „Dlaczego właśnie ta? Tęsknie to czasów, gdy można było swobodnie podróżować... Okładka swoją prostotą i kolorystyką przywołuje wakacje. Niebanalne połączenie bieli, drewna, ratanu z przepięknym widokiem na morze. Elegancka biel ze szczyptą klimatu boho jest stylizacją, którą przepełniony jest również mój dom.

Lipiec 2018

Panią Darię Waśkowiak, która głosowała na okładkę z maja 2018. „Ta okładka już od pierwszego spojrzenia sprawia, że marzę o ucieczce na wieś, do spokojnej przestrzeni, do pachnących ogrodów i pięknych zielonych zakątków, których strasznie brakuje mi w miejskiej dżungli. Ten piękny obrazek przedstawia wejście z tajemniczego ogrodu do magicznej przestrzeni w której można oddać się pasji czy chociaż przez chwilę odpocząć. To miejsce ma magiczną energię, która aż bije z pierwszej strony magazynu.”

Panią Ewę Mirkowską, która głosowała na okładkę z listopada 2017. „Wysokie wnętrza, kamień, drewno, szary kolor, olbrzymie okna, to wszystko co mnie urzeka w tej okładce. Klimat tego zdjęcia sprawia, ze chciałabym momentalnie się tam znaleźć i obejrzeć cały dom. Zdjęcie jest tak sprytnie zrobione, że prawie czuję jakbym faktycznie siedziała na kanapie i podziwiała ten monumentalny kominek.”

Listopad 2017

Laureatka nagrody głównej zostanie nagrodzona żyrandolem Hidden Gem marki Markslöjd. Wyróżnione osoby otrzymają półroczną prenumeratę magazynu Czas na Wnętrze oraz nagrodę niespodziankę od redaktor naczelnej.