W marcu domondo.pl zaprezentowało swoją nową kolekcję tkanin do rolet plisowanych. 7 definicji lekkości to tak naprawdę 7 różnych kolekcji, z których każda odpowiada estetyce i designowi charakterystycznym dla różnych krajów świata. Autorzy kolekcji chcieli w ten sposób przybliżyć nam nie tylko style innych krajów, ale i umożliwić stworzenie takich aranżacji we własnych czterech kątach.

Lekka i niezawodna roleta plisowana

Kolekcja 7 definicji lekkości odnosi się przede wszystkim do samego produktu, jakim jest roleta plisowana - jedna z coraz bardziej rozpoznawalnych osłon okiennych, która zdobywa serca niezwykłym designem i ogromną praktycznością. Plisa składa się w estetyczną harmonijkę i jest obudowana dwiema bocznymi listwami, które pozwalają płynnie poruszać nią w pionie po powierzchni szyby w dwóch kierunkach. Cała konstrukcja nadaje rolecie bardzo lekkiego wizerunku.

Wśród zaprezentowanej kolekcji można znaleźć nie tylko różne kolory, ale także faktury tkanin czy wzory. Każda z kolekcji odpowiada innej przepuszczalności światła, tak, by klient mógł dobrać roletę do swoich potrzeb oraz pomieszczenia. Użytkownikom oferowane są tkaniny transparentne, przyciemniające oraz całkowicie zaciemniające pomieszczenie. Rolety plisowane wykonywane są na wymiar podany przez klienta, dzięki czemu w efekcie otrzymamy produkt skrojony na miarę okna - będzie pasować idealnie. Istnieje możliwość wybrania dodatkowych funkcjonalności jak rodzaj wykończenia i uchwytów, kolor listew, system poruszania plisą. Domondo.pl oferuje także 5 różnych sposobów montażu plis, by móc dopasować je do każdego rodzaju okien.

Świat na wyciągnięcie ręki!

W skład kolekcji wchodzi 7 grup kolorystycznych:

  1. Japońska Harmonia to kolekcja oparta na estetyce przepełnionej wewnętrznym spokojem.  Dostępne są przytłumione odcienie bordo, zieleni i ecru, a tkaniny nie przepuszczają wiele światła i są miłe w dotyku.
  2. Grecka Swoboda inspirowana jest bezpieczną, rodzinną i przytulną atmosferą. Oczarowuje bardzo intensywnymi kolorami, kojarzącymi się z ciepłem greckich plaż i restauracji.
  3. Francuski Szyk to miejsce, gdzie kwintesencją jest dobry smak, niewymuszona elegancja oraz subtelne kolory. Tkaniny z tej kolekcji posiadają delikatne wzory, a także przepuszczają dużo światła.
  4. Włoska Lekkość to ukłon w stronę włoskiej jakości produktów oraz przywiązania uwagi do detali i precyzji. Pastelowa paleta barw opiewa w delikatne fiolety, róże, odcienie niebieskiego i brązu.
  5. Portugalska Energia to przełamanie konwenansów i uwielbienie dla sztuki. Kolekcja skupia między innymi na odcieniach fuksji czy indygo, a struktura tkanin przyjemnie przyciemnia pomieszczenie.
  6. Duńska Prostota naciska na wygodę, przytulny klimat, jasną kolorystkę i dużo światła. W tej kolekcji znajdziemy tkaniny w odcieniach szarości i bieli, o lekko przyciemniających właściwościach.  
  7. Angielski Wdzięk to zaciemniające tkaniny w eleganckich odcieniach szarości, które będzie stanowić idealne uzupełnienie dla typowych w angielskim stylu mocnych wzorów.