W miniony weekend Warszawa stała się epicentrum designu i sztuki użytkowej. Targi Rzeczy Ładnych przyciągnęły rekordową liczbę wystawców, a wśród nich znalazła się wyjątkowa kolekcja ceramiki, która jest efektem współpracy dwóch wybitnych artystów: Dawida Podsiadło, jednego z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny muzycznej, oraz Malwiny Konopackiej, utalentowanej projektantki ceramiki.

Od muzyki do ceramiki: Podsiadło i Konopacka tworzą dzieła sztuki!

- Może pamiętacie, a może nie, więc przypomnę. Przy okazji trasy Postprodukcja zrobiliśmy z Malwiną Konopacką piękne przedmioty, talerze i kubki. A potem zapowiedzieliśmy, że kiedyś zrobimy więcej pięknych przedmiotów. - ogłosił na swoim Instagramie Dawid Podsiadło zapraszając fanów do odwiedzenia Targów Rzeczy Ładnych, podczas których zaprezentowano premierową kolekcję. Mimo, że na chwilę obecną była to jedyna okazja do zdobycia limitowanych przedmiotów, muzyk zapowiedział, że artyści planują uruchomienie sprzedaży online i sprzedaż kolekcji w preorderze jeszcze w tym roku.

Kolekcja zatytułowana „POST PRODUKCJA” składa się z filiżanek, talerzy i kubków barowych. Została podzielona na trzy serie: Basic, Lux i Premium. W serii Basic kubki barowe zyskały nowe oblicze dzięki specjalnie zaprojektowanym wzorom. Natomiast serie Lux i Premium zostały ozdobione fragmentami tekstów piosenek Dawida w intensywnych kolorach kobaltu i pudrowego różu.

Malwina Konopacka, urodzona w Warszawie w 1982 roku, jest autorką kolekcji ceramiki OKO. Studiowała Wzornictwo Przemysłowe w warszawskiej ASP oraz ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Jej prace charakteryzują się unikalnym połączeniem ilustracji z trójwymiarowym światem przedmiotów codziennego użytku.

Jeśli jesteś miłośnikiem designu, sztuki i muzyki, ta kolekcja jest dla Ciebie!