Kraków, znany z bogatej historii i kultury, właśnie stał się bogatszy o kolejną perełkę w świecie hotelarstwa. The Crown Kraków Handwritten Collection, pierwszy w Polsce i drugi w regionie Europy Centralno-Wschodniej hotel butikowy z kolekcji Accor, otworzył swoje drzwi dla gości, oferując im niezapomniane doświadczenie w sercu miasta.

Nowy rozdział w turystyce Polski

Położony przy ulicy Królewskiej 6, w odrestaurowanym gmachu w centrum Krakowa, The Crown Kraków Handwritten Collection jest nie tylko miejscem noclegowym, ale także prawdziwym dziełem sztuki. Wnętrza inspirowane stylem art déco zachwycają swoją elegancją i funkcjonalnością, a lokalizacja hotelu sprawia, że najważniejsze atrakcje Krakowa są dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

Nie tylko hotel, ale i centrum kultury

28 września miało miejsce oficjalne otwarcie hotelu, podczas którego odbyła się debata na temat roli stylu art déco w tworzeniu marki The Crown Kraków Handwritten Collection.

W dyskusji wzięli udział uznani eksperci i artyści, w tym: inwestor, twórca grupy kapitałowej „Alventa Invest” Wiesław Hałucha, Prezes Spółki Operatorskiej PI Apartamenty&Hotele Agnieszka Dąbrowska, operator The Crown Kraków - Handwritten Collection, a także Dyrektor ds. Projektowo-Technicznych na Polskę i Kraje Bałtyckie, Grupa Accor Małgorzata Miernik oraz projektantka odpowiedzialna za wnętrze The Crown Kraków Handwritten Collection Katarzyna Kuchejda.

Klimat międzywojnia w sercu Krakowa

Na pięciu kondygnacjach The Crown Kraków Handwritten Collection na gości czekają 44 pokoje, restauracja, bar, a także przestrzeń konferencyjno-bankietowa i strefa fitness. Wnętrza hotelu przenoszą gości w czasy międzywojenne, kiedy to styl art déco dominował w świecie designu. Każdy detal, od marmurkowych szafek nocnych po ażurowe zdobienia w sali konferencyjnej, został zaprojektowany z myślą o komforcie i estetyce.

Szczególną uwagę zwraca wykończenie łazienek, gdzie dominuje naturalny kamień, oraz ściany w korytarzach, pokryte oryginalnymi stiukami weneckimi. Wnętrza ozdabiają tkaniny i tapety najwyższej jakości.

Tapety te zostały ozdobione nadrukami ze starych pocztówek Krakowa, a na ścianach w pokojach gościnnych wiszą grafiki Renaty Guzery, utalentowanej absolwentki krakowskiego ASP. W hotelu można również podziwiać rzeźby Adama Myjaka oraz obrazy Janusza Lewandowskiego. Za dobór sztuki odpowiedzialny był sam właściciel hotelu, dla którego sztuka jest wielką pasją.

The Crown Kraków Handwritten Collection to nie tylko hotel, ale prawdziwe doświadczenie. To miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a goście mogą poczuć się jak w innej epoce, nie rezygnując przy tym z luksusów XXI wieku. Jeśli planujesz wizytę w Krakowie, ten hotel powinien znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia.