Warszawa jest miastem pełnym historii, a jej najnowszy hotel - Barceló Warsaw Powiśle - stał się jej integralną częścią. W sercu stolicy, w kompleksie Elektrowni Powiśle, powstało miejsce, które łączy w sobie nowoczesność z dziedzictwem przeszłości.

Historia spotyka nowoczesność

Hotel Barceló Warsaw Powiśle to nie tylko 151 luksusowych pokoi i zachwycający widok na wschodnią panoramę Warszawy z basenu na dachu. To przede wszystkim miejsce, gdzie historia Elektrowni Powiśle ożywa na nowo. Oświetlenie z odzyskanych zaworów, stare fotografie przekształcone w obrazy czy ręcznie pisane dzienniki pracowników to tylko niektóre z historycznych artefaktów, które czekają na odkrycie.

Hołd dla historii Elektrowni

Lokalizacja hotelu w kompleksie Elektrowni Powiśle to nie przypadek. Jak mówi Agnieszka Tucharz, Dyrektor Generalny Barceló Warsaw Powiśle: "Nasz hotel to hołd dla historii tego miejsca, a jednocześnie nowy rozdział w komfortowej podróży". To tu nowoczesność spotyka się z historią, tworząc magiczny zakątek Warszawy.

Koncepcja wnętrz hotelu Barceló Warsaw Powiśle została zaprojektowana z myślą o historii Elektrowni Powiśle. Jak podkreśla Dariusz Domański z White Star Real Estate, "Bardzo nam zależało, aby każdy element wystroju został potraktowany z szacunkiem dla jego historycznej wartości". Dzięki temu goście mogą podziwiać oryginalne oświetlenie, ręcznie pisane dzienniki czy rzadkie rysunki przedstawiające etapy produkcji energii elektrycznej.

Architektura w służbie historii

Nad koncepcją architektoniczną hotelu pracowali eksperci z APA Wojciechowski Architekci. Budynek hotelu Barceló w naturalny sposób komponuje się z architekturą Elektrowni Powiśle, tworząc spójną i jednorodną całość. Jak mówi Michał Sadowski z APA Wojciechowski Architekci, "Istotne elementy architektury hotelu to przeszklony łącznik, basen na dachu czy 'gwizdek' na parterze, umożliwiający swobodne przejście dziedzińcem Elektrowni Powiśle".

Komfort i elegancja w sercu Warszawy

Wnętrza hotelu Barceló Warsaw Powiśle łączą industrialny styl z elementami nawiązującymi do początków XX wieku w Warszawie. Jak wyjaśnia Marta Wierusz, architektka z APA Wojciechowski Architekci, "Założeniem projektowym było nie tylko otwarte i ciepłe przyjęcie gości hotelowych, ale także harmonijne współgranie z otoczeniem hotelu".

Hotel Barceló Warsaw Powiśle to nie tylko nowoczesne miejsce noclegowe w sercu Warszawy, ale przede wszystkim hołd dla historii i dziedzictwa Elektrowni Powiśle. To miejsce, które z pewnością zaskoczy każdego gościa i stanie się niezapomnianym punktem na mapie stolicy.