W sercu stolicy, w zabytkowej Elektrowni Powiśle, narodziło się miejsce, które już teraz zapowiada się na kulinarny hit Warszawy. Mateusz Gessler, znany z niebywałego talentu kulinarnego, połączył siły z cenioną pracownią architektoniczną Boris Kudlicka with Partners, by stworzyć DOCK 19 - restaurację, która jest hołdem dla tradycji i nowoczesności.

DOCK 19 - kulinarne spotkanie dwóch kontynentów

Elektrownia Powiśle to miejsce, które tętni życiem i historią. Ukryta w jej wnętrzu restauracja DOCK 19 jest jak tajemniczy zakątek, w którym można uciec od miejskiego zgiełku. Tu tradycja spotyka się z nowoczesnością, a kuchnia Mateusza Gesslera łączy w sobie smaki Azji i Europy, tworząc niezapomniane doświadczenie kulinarne.

Historia spotyka nowoczesność - Boris Kudlicka zaprojektowała dla Mateusza Gesslera!

Boris Kudlicka with Partners postanowili oddać hołd historii tego miejsca, zachowując postindustrialny charakter wnętrz. Goście DOCK 19 mogą podziwiać autentyczne elementy architektoniczne, takie jak suwnice czy przemysłowe haki, które nawiązują do ponad stuletniej historii budynku. Jednak to nie tylko historia jest tu ważna. Architekci zadbali o to, by wnętrza były nowoczesne, komfortowe i pełne nonszalanckiego uroku.

Inspiracje wodne i elektryczne w Elektrowni Powiśle

Kluczowym elementem projektu stała się woda, która przez lata ochładzała turbiny maszynowni. Wnętrza nawiązują do morskich głębin, a bar przypomina statek, na pokładzie którego Gessler zabiera gości w kulinarną podróż po dwóch kontynentach. Motywy wody i energii elektrycznej przeplatają się w designie, tworząc spójną i unikalną przestrzeń.

DOCK 19 - surrealistyczny akcent w sercu Warszawy

Jednak to, co wyróżnia DOCK 19 na tle innych warszawskich restauracji, to surrealistyczny akcent w postaci instalacji inspirowanej bramą do lunaparku. Jak mówi Agata Motyka, architekt odpowiedzialna za projekt, "to właśnie ona wieczorami rozświetla wnętrze, wprawiając gości w bardziej klubowy nastrój".

DOCK 19 to nie tylko restauracja, to miejsce, gdzie kuchnia i architektura idą w parze, tworząc niezapomniane doświadczenie dla wszystkich zmysłów. Jeśli jesteś ciekaw, jak smakuje połączenie tradycji z nowoczesnością, DOCK 19 czeka właśnie na Ciebie!