Orzechowe tajemnice wnętrza

Głównym bohaterem tego mieszkania jest naturalne drewno orzechowe. Jego głęboki, ciepły odcień staje się rdzeniem projektu, idealnie komponując się z zielenią i brązem drzew widocznych przez okna. Takie połączenie materiałów oddaje harmonię między naturą a nowoczesnością, tworząc poczucie spokoju i luksusu.

Jeszcze przed zakończeniem budowy budynku, prace nad wnętrzem ruszyły pełną parą, co pozwoliło na wprowadzenie indywidualnych zmian w układzie funkcjonalnym. Dzięki temu, mieszkanie nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest także dostosowane do indywidualnych potrzeb właścicieli.

Podział na strefy: miejsce dla każdego momentu dnia

Mieszkanie składa się z dwóch głównych stref. Pierwsza, dzienna, to przestrzeń, gdzie można przyjąć gości, zrelaksować się czy przygotować posiłek. Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią sprawia, że staje się ona sercem domu, miejscem spotkań i wspólnego spędzania czasu. Druga strefa to część nocna - sypialnia z łazienką, miejsce wyciszenia i odpoczynku.

To, co przyciąga uwagę od pierwszego wejrzenia, to przemyślane detale. Hol wejściowy oddzielony od salonu przez przesuwne drzwi z ryflowanego szkła, czy kuchnia z wyspą wykonaną z naturalnego kamienia – to tylko niektóre z elementów, które nadają wnętrzu charakteru.

Zmysłowa łazienka

W głównej łazience dominuje jasna kolorystyka, jedynie prysznic zdobią duże, bladoróżowe płytki. Ich kolor doskonale współgra z naturalnym kamieniem na posadzce, tworząc miejsce relaksu i odnowy.

Niezwykły dialog z naturą

Całość projektu jest doskonale wpisana w otaczającą przestrzeń parku. Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, sprawiają, że mieszkanie staje się integralną częścią krajobrazu, a nie tylko budynkiem w centrum metropolii. Dzięki temu mieszkańcy mogą codziennie cieszyć się obcowaniem z naturą, nie wychodząc z domu.

Wnętrze apartamentu zaprojektowanego przez LBWA to więcej niż tylko modny design. To przemyślana przestrzeń, która odpowiada na potrzeby mieszkańców, jednocześnie będąc hołdem dla otaczającej je natury. Taki projekt to dowód na to, że nowoczesne mieszkanie w centrum miasta może być miejscem wyciszenia i odpoczynku, z niesamowitym widokiem na zieleń.

Autor
Mieszkanie w drewnie na warszawskim Muranowie. Znajduje się tuż obok Ogrodu Krasińskich!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....