Czy elementy wykończenia wnętrz takie jak grzejnik mogą mieć wpływ na to jak wygląda całe wnętrze? Zdecydowanie tak. Ważne jest jednak, żeby nie zamienić funkcjonalności na walory estetyczne danego przedmiotu. Jedno i drugie może ze sobą bardzo dobrze współgrać.

Elementy czysto funkcjonalne mogą zachwycać swoim wyglądem. Na przykładzie LUXRAD pokażemy, jak wykorzystać typowo użytkowe elementy mieszkania, jako ozdobę. Vitro, Niagara Led, czy Niagara z lustrem to tylko kilka przykładów jak można połączyć funkcjonalność z unikatowym designem.

Szklana powierzchnia grzejnika - czy jest funkcjonalna?

Szklany grzejnik Vitro powstał z myślą o miejscach, gdzie liczy się nowatorstwo rozwiązań i niebanalne wzornictwo. Dedykowany jest do każdego typu wnętrz - łazienek, biur, obiektów hotelowych i spa. Jego kluczową cechą jest gładka i łatwa w utrzymaniu powierzchnia. Pamiętajmy, że istnieje możliwość wyboru indywidualnego koloru takiej powierzchni. Warto czasem postawić na kolor i mocny akcent we wnętrzu. Mimo, że może to być model traktowany jako ozdobny - jego parametry techniczne nie odbiegają od tych klasycznych modeli.

Grzejnik Vitro, fot. Luxrad
Grzejnik Vitro, fot. Luxrad

Grzejnik z wbudowanym oświetleniem - gdzie warto go zastosować?

Kolejne rozwiązanie jest świetne do pomieszczeń, które wymagają dodatkowe oświetlenia jak np. korytarze. Z drugiej strony w salonie lubimy mieć dodatkowy punkt świetlny, dzięki temu możemy stworzyć przytulny klimat.

Model Niagara LED to również idealne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, gdzie czasem musimy dokonać wyboru "albo-albo". Tutaj mamy 2 w 1. Grzejnik Niagara LED to połączenie stalowego grzejnika dekoracyjnego z osłoną ze szkła hartowanego oraz wbudowanym oświetleniem LED. Sterowane pilotem stopnie jasności oraz rodzaje barw pozwalają na zależną od nastroju i potrzeb personalizację produktu. Światło można również wyłączyć.

Grzejnik ten oprócz kilkunastu wzorów graficznych można wykonać według indywidualnego projektu i dopasować go do własnych potrzeb oraz wnętrz, w których będzie zainstalowany. Niagara LED to idealny przykład produktu łączącego w sobie funkcje grzewczą, oświetleniową i dekoracyjną z możliwością korzystania nie tylko w okresie zimowym.

Grzejnik Niagara LED, fot. Luxrad
Grzejnik Niagara LED, fot. Luxrad

A może grzejnik z lustrem?

Pozostając w temacie jeszcze małych wnętrz - wielu architektów rekomenduje lustra w pomieszczeniach, które nie są duże. Lustro pozwoli optycznie je zwiększyć. Tutaj pojawia się jeszcze jeden problem - skoro mamy małe pomieszczenie to również musimy się zastanowić z czego zrezygnować jeśli chodzi o elementy wyposażenia.

Warto pamiętać o poszukiwaniu rozwiązań 2w1, 3w1. Tak może być również z grzejnikiem. Model Niagara z lustrem to nic innego jak połączenie klasycznych funkcji grzejnika z lustrem. Pasuje do każdego wnętrza - salon, sypialnia, przedpokój a nawet łazienka. Idealnie wkomponuje się w przestrzeń, powiększy ją a na koniec ogrzeje.

Grzejnik Niagara z lustrem, fot. Luxrad
Grzejnik Niagara z lustrem, fot. Luxrad

Aranżując wnętrza nie musimy stawać przed decyzją - albo ładnie to wygląda, albo jest to funkcjonalne. Grzejniki LUXRAD są tego przykładem. Warto przy tym poszukać rozwiązań funkcjonalnych, kryjących za sobą wiele funkcji.