Salon to miejsce, w którym domownicy razem spędzają czas i wypoczywają. Powinien więc być przytulny i pełen ciepła. Aby stworzyć w nim wyjątkową atmosferę, warto sięgnąć po miękkie i estetyczne poduszki dekoracyjne. Ułożone na kanapie, zapewnią komfort i pomogą się zrelaksować. Dodatkowo, ozdobią wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Oferta dostępnych na rynku modeli wprawia jednak w zakłopotanie. Co wybrać, spośród bogactwa wzorów i kształtów?

Poduszki dekoracyjne - jaki rozmiar wybrać?

Najlepszy efekt uzyskamy, gdy rozmiar poduszek dopasujemy do wielkości kanapy. Większość sof doskonale komponuje się z modelami o wymiarach 45x45 cm i 50x50 cm. Jeśli jednak nasz salon wyposażony jest w dużą, wieloosobową kanapę, poduszki dekoracyjne (www.yourhomestory.com.pl/sypialnia/poduszki) o większych rozmiarach będą bardziej odpowiednie.

Małe sofy i duże poduszki stanowią wyjątkowo niepraktyczne rozwiązanie. Aby usiąść, trzeba wówczas przełożyć poduszki, co może okazać się uciążliwe. Nie warto jednak decydować się na model mniejszy, niż 40x40 cm, chyba że mamy do czynienia z bardzo małą sofą lub nowoczesną kanapą, o niskim oparciu. Poduszki dekoracyjne sprawdzą się nie tylko na miękkich kanapach, ale też na fotelach, stanowiąc doskonałe podparcie i zapewniając wygodę.

Zdjęcie: pixabay.com

Wysokiej jakości poduszki dekoracyjne

Dostępne na rynku poduszki różnią się od siebie rodzajem wypełnienia oraz tkaniny, z jakiej zostały uszyte. Dużą popularnością cieszą się modele bawełniane, ze względu na swój naturalny charakter. Do rustykalnych i skandynawskich aranżacji odpowiednie będą lniane poduszki dekoracyjne, natomiast w eleganckim, luksusowym wnętrzu sprawdzą się wzory wykonane z satyny, jedwabiu i aksamitu.

Łatwe w utrzymaniu czystości i praktyczne są poduszki poliestrowe. Wysokiej jakości modele możemy nabyć w sklepie internetowym YourHomeStory . Dostępne w nim tekstylia wspaniale ozdobią salon. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, upewnijmy się, że poduszki dekoracyjne, które zamierzamy kupić zostały wykonane z grubej tkaniny. Są one bowiem intensywnie użytkowane, narażone na zniszczenia i wycieranie. Tylko gruby, mocny materiał pozwoli im zachować atrakcyjny wygląd na długo. Warto także wybrać model z wyjmowanym wypełnieniem, co ułatwi utrzymanie poduszek w czystości.

Zdjęcie: pixabay.com

Poduszki dekoracyjne, a panujący w salonie styl

Wybierając poduszki do salonu, powinniśmy mieć na uwadze jego aranżację. Eklektyczne, pełne barw i dekoracji wnętrza doskonale komponują się z poduszkami o różnych kształtach i wzorach. Prosty, współczesny wystrój wymaga z reguły nieco większej jednolitości. W eleganckiej, urządzonej w stonowanych kolorach aranżacji, najlepiej sprawdzą się poduszki dekoracyjne o zbliżonym do sofy odcieniu.

Do skandynawskiego salonu odpowiednie będą z kolei przyjemne w dotyku modele, wykonane z naturalnych materiałów, w ciepłych barwach. Ozdobione koronką lub kwiatami wzory to doskonały wybór dla aranżacji prowansalskiej lub rustykalnej. Warto także puścić wodze fantazji i połączyć ze sobą poduszki dekoracyjne różnego typu, pomieszać style, materiały i desenie. Efekt może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

Zdjęcie: pixabay.com