Po zawrotnym sukcesie pierwszych, marcowych Targów Sztuki Dostępnej wszyscy z niecierpliwością czekali na termin następnej imprezy z tego cyklu. Wreszcie jest! Druga edycja imprezy odbędzie się już 16-17 listopada 2019 roku.

Przypomnijmy: Targi Sztuki Dostępnej to jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł. Przystępne ceny idą w parze z wysokim poziomem artystycznym. Na targach kupić można wyłącznie sztukę współczesną - dobrą i niedrogą.

Galeria101, Projekt: Maria Jagłowska. H A U, 2019, akryl, płótno

Targi Sztuki Dostępnej od początku planowane były jako impreza cykliczna, doroczna. Jednak zainteresowanie pierwszą edycją było tak ogromne, że organizatorki wydarzenia - Lena Szwed-Strużyńska i Ewa Mierzejewska - zdecydowały się podjąć wyzwanie jeszcze w tym roku kalendarzowym. Na termin wybrały połowę listopada, czyli czas, kiedy wielu potencjalnych gości wydarzenia będzie już poszukiwać prezentów gwiazdkowych.

Marcowe Targi Sztuki Dostępnej

Marcowe Targi Sztuki Dostępnej - sprzedano 900 dzieł sztuki!

Pierwsze Targi Sztuki Dostępnej odbyły się na początku marca w Warszawie, w budynku „BABKA do wynajęcia” (ul. Młocińska 5/7). W wydarzeniu wzięło udział 83 wystawców - galerii i artystów występujących indywidualnie. Impreza przyciągnęła ponad 3 500 odwiedzających. Skala transakcji była imponująca: organizatorki obliczyły, że w ciągu dwóch dni sprzedano w sumie około 900 dzieł sztuki! Podobnym wynikiem nie może poszczycić się żadna z dotychczas organizowanych imprez poświęconych sztuce w Polsce.

Drugie Targi Sztuki Dostępnej już w listopadzie

Drugie Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w dniach 16-17 listopada, ponownie w „BABKA do wynajęcia”. Tak jak poprzednio swoją ofertę zaprezentują galerie oraz artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki. Oprócz malarstwa i grafiki, także rzeźba, fotografia, street-art, tkanina itd. Każde dzieło sztuki będzie można kupić na miejscu i zabrać do domu; tak jak poprzednio przewidziany jest punkt darmowego, profesjonalnego pakowania zakupionych dzieł.

Magdalena Mosakowska 2013, Plecionka

Ponownie ważną częścią wydarzenia będzie program edukacyjny. W specjalnie zaaranżowanej, kameralnej sali wykładowej w czasie imprezy odbywać się będą otwarte dla wszystkich gości „spotkania artystyczne”. Eksperci tłumaczyć będą podstawowe zagadnienia, pozwalające lepiej orientować się w temacie sztuki.

Harmonogram spotkań zostanie podany we wrześniu. Wcześniej będzie ogłoszona pełna lista Partnerów i Patronów medialnych (trwają rozmowy, organizatorki zapraszają media i inne firmy do współpracy). W porównaniu do pierwszej, drugą edycję wydarzenia cechować ma większy rozmach. Będzie więcej galerii, więcej artystów i więcej miejsca na ekspozycję ich prac.

Rafael Akahira, Twins, 2019, technika mieszana, 8,5x7,5 cm

Na potrzeby imprezy budynek zostanie dodatkowo „rozbudowany”, dzięki temu nastąpi znaczne powiększenie przestrzeni wystawienniczej. Wydłużony zostanie także czas otwarcia targów: w sobotę od 10.00 do 19.00, a w niedzielę od 10.00 do 20.00. Impreza będzie biletowana.

Hitem marcowych Targów Sztuki Dostępnej była możliwość zakupu wartościowych grafik największej gwiazdy światowego street-artu, Banksy’ego, w niezwykle okazyjnej cenie: 5 tys. zł. Organizatorki nie zdradzają jeszcze atrakcji i niespodzianek, jakie czekać będą na gości jesienią, ale zapowiadają, że będzie to coś równie wyjątkowego.

Uwaga, trwa jeszcze proces przyjmowania zgłoszeń. Lista wystawców nie jest zamknięta. Artyści i galerie mogą przysyłać zgłoszenia po adres: biuro@targisztukidostepnej.pl.

Szczegóły znajdują się na stronie www.targisztukidostepnej.pl w zakładce „Dla wystawców”.