Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. W ramach cyklu, od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich, współczesnych artystów.

Jesień w warszawskiej Galerii Sztuki ToTuart będzie bardzo intensywna!

- Postaraliśmy się po brzegi wypełnić kalendarze miłośników polskiej sztuki współczesnej, aby w przejrzysty sposób zaprezentować im dzieła artystów, z którymi współpracujemy - mówi Marek Duchnowski, właściciel Galerii Sztuki ToTuart.

W ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart” w galerii znajdującej się w pasażu w Centrum Praskim Koneser, odbędzie się siedem wystaw. Każda z nich, trwająca dziesięć dni, będzie okazją do obejrzenia prac jednego lub dwóch wybranych artystów tworzących rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, ceramikę czy instalacje.  

Jakie wystawy czekają nas podczas spotkań ToTuart?

Cykl startuje już 18. września - rozpocznie się od wystawy „Taniec z przestrzenią” prezentującej malarstwo i rysunek Justyny Grzebieniowskiej-Wolskiej.

Od początku października w Galerii będzie można obejrzeć malarstwo, rysunek i rzeźbę wybitnego artysty - Józefa Wilkonia. W drugiej połowie miesiąca przestrzeń galerii wypełnią rzeźby autorstwa Artura Szołdry. Na przełomie października i listopada odbędzie się wspólna wystawa fotografii Katarzyny Kryńskiej i rzeźby Krzysztofa Renesa, a przez kolejne dziesięć dni - malarstwa Anny Włoczek.

Pod koniec listopada rozpocznie się ekspozycja ceramiki, rzeźby oraz instalacji Dominiki Donde, a następnie, w drugim tygodniu grudnia, w galerii będzie można zobaczyć obrazy Moniki Ślósarczyk. Na wszystkie wystawy wstęp jest bezpłatny.

Grzebieniowska-Wolska Justyna, Ochun 1, technika własna, 130x130cm

Mecenasami wydarzenia zostały marki Cosentino i Nautilus. Pierwsza z nich - producent spieków i konglomeratów kwarcowych - udostępnia wykonane z nich kubiki do ekspozycji prac artystów. Kubiki będzie można kupić - dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji ToTuart, wspierającej młodych artystów.

Z kolei Nautilus - dystrybutor wysokiej klasy sprzętu audio - zadba o oprawę muzyczną wernisaży poprzedzających wystawy.

O Galerii ToTuart

ToTuart to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów. Jej warszawska siedziba znajduje się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser.

Oferta Galerii Sztuki ToTuart jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych (biura, hotele czy przestrzenie komercyjne). ToTuart działa nie tylko w Polsce, ale też za granicą - ma oddziały w Niemczech i Szwecji, ponadto wystawia prace polskich artystów na targach sztuki i wystawach w Europie.

Galeria Sztuki ToTuart w pasażu Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa

Wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00

Wstęp bezpłatny

Grzebieniowska-Wolska Justyna, Yeni 2, suchy pastel, 92x150cm

Harmonogram wystaw „SPOTKANIA ToTuart”:

18.09-27.09: Justyna Grzebieniowska-Wolska, „Taniec z przestrzenią”, malarstwo i rysunek

2.10-11.10: Józef Wilkoń, malarstwo, rysunek i rzeźba

16.10-25.10: Artur Szołda, rzeźba

29.10-8.11: Katarzyna Kryńska, fotografia; Krzysztof Renes, rzeźba

13.11-22.11: Anna Włoczek, malarstwo

27.11-6.12: Dominika Donde, ceramika, rzeźba i instalacje

11.12-28.12: Monika Ślósarczyk, malarstwo

Mecenasi: Cosentino, Nautilus Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design

Patroni medialni: Czas na Wnętrze, Architektura, Artinfo.pl, Business Journal, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Foorni.pl, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny, Law Business Quality, M jak mieszkanie, Magazif.pl, Rynek i Sztuka, Szczypta Luksusu, Świat na Obcasach, Urządzamy.pl