Lato rozpieszcza nas kolorami i zapachami, z ochotą więc zapraszamy je do domu, układając z sezonowych kwiatów piękne bukiety.

Kwiatom sezonowym nie można odmówić uroku - zwłaszcza latem, gdy zachwycają pełną paletą barw, niezwykłym bogactwem form i kształtów, i - oczywiście - zapachami. To najlepsza pora, by w naszych domach pojawiły się dekoracje od Matki Natury - kolorowe bukiety.

Bukiety z kwiatów sezonowych: żółty bukiet

Żółty bukiet z letnich kwiatów - Studio Atamaris   Żółty bukiet z letnich kwiatów - Studio Atamaris
Żółty bukiet z letnich kwiatów - Studio Atamaris

Bukiet słoneczny, pełen energii i ciepła - po prostu kwintesencja lata. Tworzą go żółte kwiaty różnej wielkości, a więc drobna tojeść i okazała cytrynowa alstromeria. Dla urozmaicenia można dodać pomarańczowe akcenty - my wybraliśmy lilię i róże. Orzeźwiającym, limonkowym "smaczkiem" są kule nasienników jaskra.

Bukiety z kwiatów sezonowych: bukiet w kolorach lata

Wielobarwny letni bukiet z kwiatów polnych i ogrodowych - Studio Atamaris   Wielobarwny letni bukiet z kwiatów polnych i ogrodowych - Studio Atamaris
Wielobarwny letni bukiet z kwiatów polnych i ogrodowych - Studio Atamaris

Radosny wielokolorowy bukiet z kwiatów polnych i ogrodowych. My wybraliśmy kremowe alstromerie, amarantowe dalie, amarantowe goździki, ciemnofioletowe trachelium, róże w różnych odcieniach, a do tego przymiotno (to te kwiatki przypominające stokrotki) i delikatną wykę ptasią. Oczywiście podobny bukiet możecie skomponować z kwiatów, które akurat macie w ogrodzie i na łące.

Bukiety z kwiatów sezonowych: bukiet pomarańczowy

Pomarańczowy bukiet z gerber i róż - Studio Atamaris
Pomarańczowy bukiet z gerber i róż - Studio Atamaris

Tym razem sięgnęłam po intensywnie pomarańczowe gerbery i róże. Efektownym dopełnieniem są czerwone owocostany dziurawca ozdobnego (Hypericum).