Fiolet to wciąż modny kolor we wnętrzach. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na fioletową ścianę albo dodatki, możemy co jakiś czas ozdobić pokój fioletowymi i różowymi kwiatami.

Fiolet i róż to kolor bardzo lubiany przez naturę, więc gatunków i odmian kwiatów w tych barwach znajdziemy co niemiara. Oto kilka naszych propozycji fioletowo-różowych kompozycji:

Czosnki i goździki brodate - kompozycja kwiatowa

Fioletowa kompozycja kwiatowa na stół - Studio Atamaris
Fioletowa kompozycja kwiatowa na stół - Studio Atamaris

Kompozycja na stół w podłużnym naczyniu. Pierwsze skrzypce grają tu fioletowe kwiaty czosnku i jaskrawo kolorowe goździki brodate. Kontrastowym akcentem są białe - pod kolor do naczynia - róże.

Różowo-fioletowy bukiet gerber

Bukiet z różowych gerber i niebieskich czosnków - Studio Atamaris   Bukiet z różowych gerber i niebieskich czosnków - Studio Atamaris
Bukiet z różowych gerber i niebieskich czosnków - Studio Atamaris

Bukiet z pasteloworóżowych gerber, którym akompaniują niebieskie czosnki i białe trachelium. W takim towarzystwie różowa gerbera z pewnością nie wygląda banalnie.

Kompozycja z gloriozy

Różowy bukiet z glorioz, gerber i dalii - Studio Atamaris   Różowy bukiet z glorioz, gerber i dalii - Studio Atamaris
Różowy bukiet z glorioz, gerber i dalii - Studio Atamaris

Glorioza jest rośliną pnącą, ale z powodzeniem od lat stosowana jest w kompozycjach i bukietach z uwagi na niezwykle oryginalne i piękne kwiatostany. Najczęściej spotykana glorioza ma intensywnie czerwone płatki (czasem wpadające odcieniem w róż) z żółtym słupkiem i pręcikami. Są też odmiany o kwiatach w całości żółtych.

Do bukietu glorioz dodaliśmy kilka różowych gerber i fioletową dalię z pąkiem, która nadaje całości nieco rustykalny styl. Podkreśliliśmy go jeszcze, przewiązując kwiaty rafią.