Blaty ze spieków kwarcowych to produkt na zamówienie. W praktyce oznacza to, że zakład kamieniarski przycina wielkoformatową płytę tak, by idealnie pasowała do zabudowy kuchni czy łazienki.

Naszych powierzchni kwarcowych nie można kupić od ręki do samodzielnego montażu. Dzieje się tak dlatego, że ich obróbka wymaga profesjonalnej wiedzy i sprzętu. Zamawiając blat z Dektonu, dostawca najpierw wysyła swoich instalatorów na dokładny pomiar powierzchni w domu klienta. Następnie specjaliści wykonują blat we własnym warsztacie zgodnie z zaakceptowanym projektem. Wreszcie, gdy jest już gotowy, wracają i montują go w domu.

Spiek kwarcowy jest jednym z najlepszych dostępnych materiałów na blaty kuchenne i łazienkowe ze względu na jego trwałość, wysoką wydajność oraz długowieczność. Do najważniejszych zalet można zaliczyć plamoodporność powierzchni - na taki blat można rozlać czerwone wino, kawę i kurkumę, bez pozostawienia trwałych plam. To także materiał odporny na zarysowania (choć do krojenia ostrymi nożami zalecamy używanie deski) i blaknięcie.

Dekton sprosta także wysokim i niskim temperaturom, co pozwala stawiać rozgrzane naczynia bezpośrednio na blacie. Spiek kwarcowy Cosentino dostępny jest w szerokiej palecie barw i wykończeń, dzięki czemu świetnie wkomponuje się w przestrzenie zarówno modernistyczne, jak glamour czy retro.