Łazienka, niezależnie od metrażu, powinna być miejscem wygodnym w użytkowaniu i sprzyjającym relaksowi.

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia łazienki jest wanna. Przy jej wyborze proponuję zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które już od wielu sezonów są wiodącym trendem w aranżacjach przestrzeni kąpielowych. Co ważne,
jest to świetne rozwiązanie nie tylko do łazienek o dużym metrażu. Odpowiednio dobrana wanna wolnostojąca sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Przykładem jest wolnostojąca wanna owalna z kolekcji Cersanit CREA w rozmiarze 160 x 75 cm. Ta niewielkich rozmiarów wanna pozwoli zoptymalizować przestrzeń małej łazienki, dzięki rezygnacji z przestrzeni zabudowanych.

Jeśli mamy wątpliwości, czy wolnostojąca wanna pozytywnie wpłynie na aranżację naszej łazienki, proponuję zwrócić się o pomoc do doświadczonego projektanta. Doradzi on nie tylko, jaką wannę wolnostojącą wybrać, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń w łazience, ale także podpowie, jak ustawić meble czy wybrać odpowiednie oświetlenie oraz kolory. Właściwe połączenie tych wszystkich elementów spowoduje, że łazienka nabierze lekkości oraz optycznie będzie sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości.

Kolejnym ciekawym pomysłem, który rekomenduję w niewielkich łazienkach, są wanny CREA narożne i przyścienne. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość aranżacji niemal w każdej łazience, bez względu na jej metraż i kształt. Warto wspomnieć, że w obu modelach zadbano o wygodną przestrzeń w postaci półki na akcesoria kąpielowe.