Skandynawski design to prosty, funkcjonalny i ciepły styl. Proste linie łączą się z czystą i świeżą estetyką. Najczęściej używane skandynawskie kolory to neutralne i monochromatyczne ciepłe biele z domieszką czerni i beżu. Pluszowe róże i szaroniebieskie kolory zakorzenione w naturze - takie jak szałwia - są w tym wzornictwie najbardziej popularne.

Tworząc skandynawski styl we wnętrzu, wprowadź dużo drewna - to materiał, który dodaje ciepło, przytulność i poczucie bezpieczeństwa. Pamiętaj, że kolor biały króluje! Tu nie może być go mało. Jasne wnętrza w Skandynawii odgrywają bardzo ważną rolę - rozjaśniają pomieszczenia podczas długo trwającej zimy. Ciemne i bezsłoneczne dni Skandynawowie umilają sobie odpowiednim doborem oświetlenia. Jest ono minimalistyczne, nienarzucające się, ale dające dużo światła. Najczęściej są to ozdobne oprawy z dekoracyjną żarówką, lekkie kinkiety i smukłe lampy podłogowe. Nie może zabraknąć dekoracyjnego świecznika, najczęściej ze smukłą świecą.

Skup się na meblach. Wybieraj takie w jasnym odcieniu drewna, białe lub w tonacji beżu, aby ocieplić wnętrze. Zadbaj o dodatki. Styl skandynawski nie lubi przepychu. W pomieszczeniu dekoracje będą na pierwszym planie. Stawiaj na takie o stonowanej kolorystyce, gdy chcesz mieć ich więcej. Jeśli kochasz kolory, bez obawy możesz wprowadzić je do swojego wnętrza, ale pamiętaj: nie przesadź z ich liczbą. Niech to będzie jeden, ale przyjemny akcent, który stanie się ozdobą wnętrza. Skąpy dobór dodatków i dekoracji wymaga, aby ich jakość była wysoka. Wybierz zatem produkty solidne i trwałe. Najlepiej zrobione ręcznie. Niech ta rzecz będzie wisienką na torcie w domowej oazie spokoju.