Współczesne wnętrza często łączą w sobie wiele funkcji. Aby spełniały swoją rolę, warto wydzielić w nich poszczególne strefy i do nich właśnie dostosować rozwiązania oświetleniowe.

W zależności od tego, czego oczekujemy od danej przestrzeni, powinniśmy rozważyć odpowiednie oświetlenie funkcjonalne i dekoracyjne. Celem opraw podstawowych jest zapewnienie w pomieszczeniu równomiernego i komfortowego oświetlenia. Tutaj świetnie sprawdzą się modele o szerokim kącie rozsyłu lub z rozpraszającymi kloszami/dyfuzorami, np. z kolekcji PILLS o kształcie pastylek lub z serii TURDA.

W strefie pracy stosujemy światło wysokim natężeniu. Dobrym rozwiązaniem jest doświetlenie takiego miejsca oprawą stojącą biurkową lub podłogową, np. z serii MONO. Lampy dekoracyjne odpowiadają za nastrój i często używane są jako oświetlenie strefy relaksu. W tym przypadku warto postawić na design, a źródła światła wybrać o niższej mocy i ciepłej barwie. W tej roli z pewnością odnajdą się szklane oprawy o asymetrycznych układach, takie jak np. KARO V czy SPHERE III.

Można pomyśleć również o zastosowaniu kinkietów, które zdobią zarówno światłem, jak i formą, jak w przypadku serii SUNSET i SUNRISE. Rozwiązaniem rekomendowanym w sytuacji, w której nie ma możliwości zamontowania kilku niezależnych opraw w jednym pomieszczeniu, jest zastosowanie oświetlenia z podziałem na sekcje. Za pomocą dwuklawiszowych włączników można włączyć wszystkie źródła światła w oprawie lub tylko ich część. Taką funkcjonalność posiadają m.in. lampy HERMANOS V czy RADIUS VI.