Dobór odpowiednich drzwi do różnych pomieszczeń w domu jest kluczowy dla estetyki, funkcjonalności i komfortu użytkowania. Oto wskazówki, które warto rozważyć przy wyborze idealnych drzwi.

Drzwi PORTA to przede wszystkim możliwość dowolnego kreowania wyglądu Twojego lokum. W mieszkaniu nawiązującym do loftów najlepiej sprawdzą się drzwi, które nie zdominują wnętrza, np. PORTA Lumia, PORTA Glass czy PORTA Verte Home Czarne. Wnętrza w stylu klasycznym to gwarancja ponadczasowości, elegancji i harmonii. Idealnie dobrane drzwi dopełnią ponadczasowe wnętrze. I nie muszą to być białe drzwi.

Wersja klasyczna, czyli kolekcja 4 Żywioły/Powietrze, lub PORTA Harmony w Oliwce czy Fiordzie będzie bardzo atrakcyjnym "eye catcherem".

Uni KOLORY to hit tego roku! W aranżacjach pokoi dla dzieci duże znaczenie mogą mieć tapety. Drzwi ukryte PORTA Hide z opcją samodzielnego wykończenia tapetą idealnie sprawdzą się w takich pomieszczeniach, nadając im indywidualny charakter i podkreślając to, co lubi nasze dziecko.

Jeśli chcesz mieć modną łazienkę zgodną z trendami, postaw na prostotę oraz harmonię. Wybierz biel albo kolory ziemi, takie jak beże czy bardziej piaskowe odcienie. W przypadku drzwi świetnie odnajdą się w takim pomieszczeniu te
z kolekcji PORTA DESIRE. Skrzydła drzwiowe pokryte są lakierem UV Premium Plus, który jest odporny na zabrudzenia, ścieranie oraz szorowanie. Na powierzchni nie pozostają widoczne odciski palców. To również wariant eko, polecany dla alergików i dzieci.

Do kuchni i jadalni rekomendujemy drzwi przesuwne, gdy mieszkanie ma mniejszy metraż, aby zaoszczędzić przestrzeń. Tu także idealnie sprawdzą się wersje lakierowane drzwi, odporne na zabrudzenia. Czasem jedna modyfikacja zmienia wszystko - uszczelka wolnoopadająca dodana do drzwi do sypialni lub pokoju dziecięcego zmniejszy przenikanie dźwięków.

Pamiętaj, że dobór odpowiednich drzwi do konkretnych pomieszczeń może znacząco poprawić funkcjonalność i estetykę wnętrza domu.