Ogrody, balkony i tarasy to przestrzenie, które przechodzą bajeczną metamorfozę z chwilą nastania wiosny. Miłośnicy roślin przebierają nogami, aby móc zaaranżować każdy centymetr parapetu, tarasowej deski czy świeżo wypielonej rabaty. W zależności od upodobań otaczamy się całą feerią barw i gatunków roślin o bardzo zróżnicowanym pokroju lub idziemy w stronę stonowanych plam barwnych, które wyznaczają jednogatunkowe nasadzenia. Jeśli chcemy, aby sielskie otoczenie relaksowało nas przez cały sezon, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację roślin.

Nawożenie zbilansowanymi nawozami to jedna z tych czynności, którą należy wykonywać regularnie. Firma AMPOL-MEROL Karol Smoleński - produkująca nawozy marki OGRÓD START - podeszła do tematu praktycznie i od ponad 25 lat oferuje nawozy, które wpływają na kondycję zdrowotną roślin, ich piękne kwitnienie, wybarwienie i wzrost.

Do rabat ogrodowych zawsze wybieram nawozy granulowane, które są niezwykle łatwe w aplikacji. Na taras i balkon polecam nawozy rozpuszczalne. Z kolei w domu idealnie sprawdzają się nawozy płynne.

Które produkty stanowią obowiązkowe punkty na liście zakupowej? Klasyka gatunku to ogrodowe trio, czyli Nawóz Uniwersalny Gardenstart, Nawóz na Iglaki, Nawóz na Trawnik Mech. Do roślin kwitnących polecam Nawóz do kwiatów balkonowych i ogrodowych, Nawóz do roślin kwaśnolubnych, Nawóz do róż, Nawóz do roślin cebulowych - od lat sprawdzają się w moim własnym ogrodzie.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym produkcie, który wpływa na lepsze przyswajanie składników odżywczych i lepszy wzrost. Hydrożel to absorbent, który magazynuje wodę, poprawia strukturę podłoża i sprawia, że roślina ma komfortowe warunki do pobierania składników odżywczych.

Polecam odwiedzenie strony internetowej www.nawozyogrodnicze.pl, gdzie znajduje się kompleksowa oferta nawozowa.