Ci, którym zima dała się we znaki, wiosenny klimat w domu mogą przywołać kolorowymi dodatkami i dekoracjami. Od pierwszych dni lutego w sklepach Duka zaczęła się już pojawiać wiosenna kolekcja - mnóstwo odświeżającej zieleni, motywy roślinne i wzory jak z... dzierganych sweterków.

Choć miłośnikom skandynawskich klimatów zima nie powinna się dłużyć, w sklepach Duka niczym pierwsze przebiśniegi w lesie, zaczęła się już pojawiać wiosenna kolekcja. Co więc na ten sezon proponują nam projektanci?

Wiosną 2012 w Duka na tekstyliach znowu zagościła zieleń (kolekcja Basica) i motywy roślinne (Lisa, Liv i Lisbet). Także kuchenne akcesoria - silikonowe formy do pieczenia i łopatki, melaminowe misy i cedzaki - witają wiosnę kolorem żółtym i zielonym. A trzepaczka Bake It mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Powiększyła się także seria ekologicznych akcesoriów kuchennych Duka Care. Sztućce do sałaty, kubki, talerze, salaterki, miski i tace wykonane z włókien bambusowych sa bardzo trwałe, ale jeśli kiedyś będziemy musieli je wyrzucić, zrobimy to bez szkody dla środowiska. Rozłożą się w ciągu 18 miesięcy.

Podczas wiosennych porządków przydać się mogą najnowsze akcesoria z serii Kitchenbaisic - pojemniki na płyn do naczyń i mydło, szczotka do naczyń oraz kosze na śmieci. W serii jest też specjalna szczotka do ziemniaków.

Wiosenne dekoracje domu

Aby odświeżyć dom po zimie, w wiosennej kolekcji Duka znajdziemy również nowe propozycje dekoracji wnętrz, m.in. wazony, diamenty do dekoracji, pierścienie na serwetki oraz ogromny wybór latarenek, świeczników i świec.

W wiosennej kolekcji Duka nie mogło zabraknąć modnego ostatnio motywu robienia na drutach i szydełkowania. "Włóczkowe" warkocze zdobią serię Lily - poduszki i świeczniki na tealighty, a także kubki Lisette i świece Prime.

Miłośnikom prostszych form w kolekcji wiosna 2012 Duka zaprezentuje nową minimalistyczną serię białej porcelany Life oraz misy na owoce i ceramiczne pojemniki do przechowywania żywności Origami. 

źródło i zdjęcia: Duka