Światło to fascynująca materia dla designera. O tym, że polscy projektanci radzą sobie z nią znakomicie, możemy przekonać się w krakowskiej Galerii BB. Do 31 marca 2012 trwa tam wystawa "Rozświetlić kryzys!".

Przez ostatnie trzy lata towarzyszy nam strach przed kryzysem. Media informują, że w tym roku jego skutki odczują także Polacy. A więc rozświetlmy kryzys!

Waty, lumeny, kandele… Światło na naszą depresję i ponure nastroje. Praktyczne i niepraktyczne, intrygujące i zachwycające... Zaprojektowane, żeby świecić, oświecać i podziwiać.

Mamy w Polsce zdolnych, ambitnych, utalentowanych i pracowitych projektantów. Wciąż jednak w niewielu polskich domach zagościł rodzimy design.

Abyśmy mogli bliżej go poznać, oswoić, fundacja Fly with Art i krakowska Galeria BB zapraszają na wystawę "Rozświetlić kryzys!". To największa jak dotychczas  prezentacja designu światła w Polsce - wzięło w niej udział aż 19 projektantów:

Daria Burlińska, CablePower, EMANDES, Joanna Figurniak, Pani Jurek, Kafti, Anna Kłósko, Olga Łaniewska, Jeremi Nagrabecki, Katarzyna Okińczyc, Alicja Panasiewicz, Piotr Paszkiewicz, Puff - Buff, Michał Radziemski, Razy2, Tomasz Andrzej Rudkiewicz, Tomek Rygalik, Przemysław Stopa, Tabanda.

Wystawa czynna do 31 marca 2012 roku
Galeria BB - Kraków, ul. Garbarska 24 

źródło i zdjęcia: Galeria BB, fundacja Fly with Art