Przyda się i zimą, i latem, bo błyskawicznie ogrzewa, gdy jest zimno, i chłodzi, gdy panuje upał. Klimakonwektor Vido to najnowsze urządzenie marki Purmo - grzejnik konwekcyjny i klimatyzator w jednym.

Chłodzący grzejnik - oto nowatorskie rozwiązanie. Z klimakonwektorem Vido marki Purmo niestraszne nam będą ani mrozy, ani upały. W mgnieniu oka nagrzeje dom w zimne dni, a kiedy latem żar leje się z nieba, zapewni przyjemny chłód.

Niezależnie od pory roku klimakonwektor Vido utrzyma w domu przyjemną temperaturę. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajny naścienny grzejnik, ale w odróżnieniu od zwyczajnych grzejników, jest użyteczny także latem.

Wystarczy na panelu sterowania wstukać, jaka temperatura nam odpowiada, by urządzenie  wypełniło pokój orzeźwiającym chłodnym powietrzem.

Obudowa grzejnika skrywa wydajny wymiennik ciepła. Zimą woda grzewcza przepływa przez wymiennik, oddając ciepło pomieszczeniom. Latem to samo urządzenie zastąpi klimatyzator, bo wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym lub z wytwornicy wody lodowej, a zintegrowany wentylator wywiewa schłodzone powietrze.

Klimakonwektory Purmo Vido można zaprogramować stosownie do własnych upodobań i stylu życia, np. sypialnie ogrzewać jedynie wieczorem - kiedy idziemy spać, a salon w ciągu dnia. Wygodnie i oszczędnie.

Klimakonwektor Vido może być podłączony do instalacji centralnego ogrzewania lub instalacji chłodniczych.

źródło i zdjęcie: Purmo