W aranżacji wnętrz tak samo jak w modzie, co roku styliści proponują nowe trendy. Jakie podłogowe nowości przyniesie nam rok 2012? Przede wszystkim dywany zaskoczą nas kolorami i strukturą.

Aby nie być passe i mieszkać modnie, trzeba trzymać rękę na pulsie. Dlatego w sklepach Komfort na bieżąco śledzimy trendy i dbamy, by nasza oferta zawsze była na czasie.

Tak jak w modzie pokazy pret-a-porter, tak w dla nas wyznacznikiem trendów są coroczne Międzynarodowe Targi Branży Podłogowej DOMOTEX w Hannoverze. To tutaj dowiadujemy się, czego będą oczekiwać klienci w najbliższym roku.

Najciekawsze, oczywiście, są dywany, bo parkiet lub panele to inwestycja na lata, natomiast dywan na modniejszy zmienić można w każdej chwili i w ten sposób zupełnie odmienić wnętrze.

W sezonie 2012 najmodniejsze będą dywany z dużymi wzorami, a także motywy kwiatowe. Odchodzi się jednak od jaskrawych kolorów, które dominowały w roku ubiegłym. Tym razem producenci stawiają na dywany wielokolorowe, ale w stonowanych odcieniach. Wciąż modne są fiolety, zwłaszcza przechodzące we wrzos i lawendę.

Jednak prawdziwym hitem roku 2012 będzie kolor niebieski, do tej pory niezbyt na dywanach popularny. Nowością jest także kolor petrol, czyli połączenie szarości, zieleni i niebieskiego. Dywan w takich barwach będzie pasował zarówno do jasnej jak i do ciemnej podłogi.

Nadal modne będą dywany patchwork - z różnokolorowych fragmentów tkanin, a także w stylu vintage. Nie odchodzą też do lamusa tak lubiane dywany w kolorach srebrnym i złotym z wyraźnymi wzorami orientalnymi.  

Niezwykle modne w tym sezonie pozostały różnego rodzaju pasy, kratki i kwadraty. Taki dywan będzie najlepiej pasował do wnętrza nowoczesnego, wręcz minimalistycznego, bo ożywi je, nie zakłócając równowagi aranżacji. 

Hitem tragów w Hannoverze były dywany artystyczne - malownicze, prawie jak pejzaże. Rozmazane, niewyraźne wzory tone-to-tone, z delikatnymi przejściami pomiędzy kolorami. A wszystko utrzymane w stonowanych, niewyzywających kolorach.

Klientom, którzy szukają czegoś naprawdę oryginalnego, możemy zaproponować dywany w niestandardowych kształtach - kwiatów, motyli czy przekroju pnia drzewa. Taki dywan stanie się główną ozdobą wnętrza i nada mu charakter.

źródło i zdjęcia: Komfort