Tak jak słynne stylistki Trinny i Susannah uczą, jak się ubrać, by podkreślić swoje atuty i ukryć niedoskonałości urody. tak na kursie stylizacji wnętrz w Educoncept dowiesz się, jak sprawić, aby przeciętne mieszkanie zaczęło wyglądać jak z okładki magazynu wnętrzarskiego.

Czasem wystarczy kilka drobiazgów, dobrze dobrany obrus lub poduszki na kanapie, by mieszkanie zyskało "to coś". Aby taki efekt uzyskać, trzeba jednak sporo wiedzy i wyczucia. Jeśli chcesz się tej sztuki nauczyć, zapisz się na pierwszy w Polsce kurs stylizacji wnętrz organizowany przez szkołę Educoncept.

Educoncept - Instytut Edukacji i Kreatywności to pierwsza w Polsce firma, która organizuje szkolenia o takim profilu. Już niedługo startuje ich druga edycja.

Kurs stylizacji wnętrz skierowany jest zarówno do profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, jak i amatorów, którzy pragną nauczyć się, jak upiększać swoje domy.

Ideą szkoły Educoncept jest nauka poprzez praktykę, dlatego zwieńczeniem zajęć teoretycznych są warsztaty. Swoimi sposobami na udaną stylizację wnętrza z kursantami podzielą się stylistki Katarzyna Sawicka i Aleksandra Buczkowska, architektka Justyna Smolec nauczy, jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń loftu, architektka Hanna Kłyk przekaże podstawy wiedzy o projektowaniu, a w arkana stylów w sztuce i trendów w designie wprowadzi historyk sztuki dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Doświadczone stylistki wnętrz krok po kroku pokażą uczestnikom kursu kulisy i praktyczną stronę pracy stylisty. Nauczą, jak dobierać meble, tkaniny i dekoracyjne dodatki, podpowiedzą, jak efektownie zaaranżować okno i zaprojektować oświetlenie.

W trakcie zajęć praktycznych "Barwy wnętrza" kursanci poznają zasady łączenia kolorów, ich psychologicznego oddziaływania, a także wiele praktycznych trików kolorystycznych.

Ostatnia część kursu odbędzie sie w profesjonalnym studiu fotograficznym, gdzie utworzone są dwa plany zdjęciowe. Uczestnicy będa mieli okazję przekonać się, czym różni się stylizacja wnętrz na potrzeby sesji fotograficznej od klasycznej aranżacji wnętrz.

Część warsztatowa kursu organizowana jest przy udziale uznanych marek, a więc kolorach w aranżacji wnętrz opowiadają specjaliści marki Benjamin Moore, kwiaty na potrzeby stylizacji dostarcza Studio Bukieciarskie Ewy Szymańskiej, mebli i dodatków użyczają IKEA i Grange, a słodkości cukiernia Słodki Słony Magdy Gessler.

Więcej informacji na temat szkoleń i kursów na stronie Educoncept - Instytutu Edukacji i Kreatywności.

źródło i zdjęcia: Edukonkcept