Podczas wernisażu arena DESIGN 2012, 5 marca 2012 roku, ogłoszono wyniki konkursu TOP DESIGN award. Jurorzy prestiżowymi statuetkami uhonorowali 5 produktów, które wyróżniły się dobrym wzornictwem.

Decydujące spotkanie jury, któremu przewodniczył francuski projektant Francois Azambourg, odbyło się w pierwszym dniu wystawy TOP DESIGN, tj. 5 marca 2012 roku. Można było na niej zobaczyć wszystkie 17 produktów, które dostały nominacje do finału konkursu.

Jurorzy starannie obejrzeli wszystkie produkty i zapoznali się ze szczegółową dokumentacją techniczną, by w końcu  nagrodzić 5 produktów zdecydowanie wyróżniających się pod względem wzornictwa.

Laureaci konkursu TOP DESIGN award 2012:

 • Fotel bujany / producent: Kettal, projekt: Patricia Urquiola
  GRUPA TEMATYCZNA: przestrzeń domowa
  Uwagę jury zwróciło rewolucyjne trójwymiarowe włókno Nido d'Ape.
 • System BLUE® CHILLED & SPARKLING 31323000 / producent: GROHE, projekt: Paul Flowers
  GRUPA TEMATYCZNA: kuchnia
  Bateria kuchenna Blue® filtruje wodę, schładza ją i serwuje niegazowaną, lekko gazowaną lub gazowaną wodę prosto z kranu.
 • Sauna VITRIUM / producent: Klafs, projekt: Klafs GmbH
  GRUPA TEMATYCZNA: łazienka, wellness
  Projekt sauny z czystego szkła, niewidocznie prowadzone oświetlenie i przewody sterownicze.
 • Tramwaj TRAMINO / producent: Solaris, projekt: Jens Timmich
  GRUPA TEMATYCZNA: motoryzacja i transport publiczny
  Tramino to w 100% niskopodłogowy tramwaj składający się z pięciu członów. Dzięki szynom na ścianach bocznych, do których mocowane są siedzenia, ich układ można łatwo zmieniać.
 • Wzór cyfrowy PAINT SPLATTER / producent: Shattdecor, projekt: dział Design Schattdecor AG pod kierownictwem Claudii Kuechen
  GRUPA TEMATYCZNA: wyposażenie wnętrz
  Paint Splatter to przykład na to, jak pozorny chaos, podłoga w pracowni malarskiej, może stać się inspiracją do powstania dekoru.

Wszystkie nagrody TOP DESIGN award są równoważne. Produkty będzie można obejrzeć podczas największych imprez odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatora konkursu.

źródło i zdjęcia: Miedzynarodowe Targi Poznańskie