Skandynawskie wzornictwo i włoski smak - tak najkrócej można opisać najnowszy ciśnieniowy ekspres kapsułkowy Electrolux Favola A Modo Mio firmy Electrolux. Od marca 2012 roku kupimy go w polskich sklepach.

Espresso, cappuccino, latte macchiato - nowy ekspres Electrolux Favola A Modo Mio zaparzy nam ulubioną kawę w kilka chwil. Równie pyszną, jak ta z prawdziwej włoskiej kawiarni. I to bez wychodzenia z domu.

Od marca 2012 roku możemy w Polsce kupić ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio - laureata nagrody "Plus X Award 2011" w kategorii "Najlepszy Produkt Roku". Ekspresy z tej serii zostały wyróżnione za wysoką jakość, wzornictwo i łatwość obsługi.

- Skandynawskie wzornictwo polega na znalezieniu idealnej równowagi pomiędzy formą i funkcjonalnością. Łatwo zaburzyć tę harmonię - tłumaczy Henrik Otto, Electrolux Senior Vice President Global Design. - Podobnie jest z idealnym espresso. Jakiekolwiek odstępstwa od ustalonych zasad spowodują, że napój nie będzie idealny - dodaje.

Dzięki kapsułkowej technologii ekspresu Favola A Modo Mio oraz kawie Lavazza, oryginalny, włoski napój z pyszną pianką jest zawsze na wyciągnięcie ręki, a hermetyczne kapsułki gwarantują, że zaparzona kawa będzie pełna niepowtarzalnego aromatu.

Nowe ekspresy ciśnieniowe Favola A Modo Mio docenią zwłaszcza amatorzy kawy z mlekiem, np. latte lub cappuccino, bo spienianie mleka jest dzięki nim proste jak nigdy dotąd. Nieważne, jakie mleko lubimy najbardziej - tłuste, odtłuszczone, skondensowane czy specjalne mleko dla baristów - z łatwością zmienimy je w pyszną, gęstą piankę. I to bez kłopotliwego przygotowywania i czyszczenia dyszy parowej. Wystarczy wcisnąć, przycisk, odczekać kilka sekund i gdy lampka sygnalizacyjna przestanie mrugać, spienić mleko.

Choć ekspres Favola A Modo Mio jest urzadzeniem kompaktowym przeznaczonym do użytku domowego, został zaprojektowany zgodnie ze wszystkimi zasadami budowy profesjonalnych ekspresów do kawy. Temperatura, ciśnienie i parametry ekstrakcji są identyczne, jak w ekspresach gastronomicznych, a do tego jest szybki i łatwy w obsłudze. Dzięki kapsułkom nie musimy zawracać sobie głowy mieleniem kawy ani filtrami, a utrzymanie ekspresu w czystosci jest bajecznie proste.

Kompaktowe ekspresy do kawy Favola są dostępne w sześciu eleganckich kolorach - model ELM5100 jest biały z elementami brązowymi, zielonymi, czerwonymi lub fioletowymi, natomiast wyższy model ELM5200 możemy kupić migdałowo-brązowy lub czekolodowo-brązowy.

Wszystkie modele są wyposażone w dyszę pary, dzięki której możemy przygotować kawę, którą lubimy najbardziej - espresso, cappuccino lub latte macchiato.

źródło i zdjęcia: Electrolux