Chociaż do jesiennej edycji Międzynarodowych Targów Meblowych jeszcze daleko, to wystawcy i goście już dzisiaj interesują się ostródzką imprezą. Wrześniowa impreza odbędzie się po raz pierwszy w nowej hali Demuth Arena Ostróda, o powierzchni 20 tysięcy m².

Międzynarodowe Targi Meblowe należą do najważniejszych w branży imprez o formule "business to business". Gdzie indziej meble się ogląda, ale w Ostródzie sprzedaje i kupuje - twierdzą zgodnym chórem wystawcy i kupcy. Co roku przyjeżdża ich tu ponad 20 tysięcy.

- Sądząc z zainteresowania i skali rezerwacji, warto już dziś zainteresować się wynajmem powierzchni - uśmiecha się Krzysztof Raczkowski, prezes Demuth Alfa, organizatora targów. - Mamy zamiar przeznaczyć na 39 edycję MTM w Arenie 20 tysięcy m², ale naprawdę miejsc może zabraknąć.

Otwarciu 39 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych, które planowane jest na 10 września 2012, towarzyszyć będzie otwarcie Areny, więc organizatorzy spodziewają się tłumu gości.

Demuth Arena Ostróda

Mająca powstać latem tego roku hala Demuth Arena Ostróda ma blisko 20 000 m² powierzchni i zapewni zarówno wystawcom, jak i gościom targów znakomite warunki. W gmachu odbywać się będą targi i wystawy, konferencje, a także gale, kiermasze i festyny. W centralnym miejscu znajdzie się  klub spotkań biznesowych, idealne miejsce na odpoczynek i negocjacje w przyjaznej atmosferze.

Meble do salonu, kuchni, łazienki...

Międzynarodowe Targi Meblowe tradycyjnie skierowane są do producentów mebli skrzyniowych i tapicerowanych z Polski i zagranicy. Od tej jesienni targi otwierają się jednak również na inne gałęzie branży meblarskiej. Powstanie 5 specjalnych sektorów przeznaczonych dla wystawców reprezentujących meblarstwo w każdym wydaniu.

- Wraz z 39 edycją MTM otwiera się na firmy produkujące meble kuchenne, łazienkowe, hotelowe oraz akcesoria meblowe i dekoracyjne - dodaje Elżbieta Zadka, specjalista ds. targów w spółce Demuth Alfa.

Więcej informacji na stronie Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

źródło i zdjęcie: Demuth Alfa