Czy maszyna może zastąpić profesjonalnego baristę? O tym można by dyskutować, ale pasjonaci kawy nie muszą już rezygnować z perfekcyjnie przygotowanej małej czarnej lub caffe latte o poranku.

Trudno porównywać niespieszne delektowanie się aromatyczną espresso w przytulnej kafejce, przy lekturze świeżej prasy, z wypijaną w pośpiechu przed wyjściem do pracy poranna kawą. Ale nawet ta "szybka" mała czarna lub cappuccino może być perfekcyjna w smaku.

Najnowszy ekspres Krups EA9000 wprawdzie nie uraczy nas błyskotliwą anegdotą czy najświeższymi ploteczkami, ale kawę zaparzy "jak z kawiarni". To pierwszy na rynku ekspres do kawy, który automatycznie - za jednym dotknięciem - przygotuje nam doskonałe cappuccino i jeszcze sam zadba o wyczyszczenie dyszy do spieniania mleka!

Sekrety doskonałej kawy

Zdaniem baristów, aby kawa z mlekiem była doskonale zaparzona, ważne są 3 rzeczy - odpowiednia grubość zmielenia kawy, właściwa temperatura parzenia i doskonale spienione mleko. Ekspres Krups EA9000 zrobi to wszystko perfekcyjnie. Wystarczy, że na panelu dotykowym wybierzemy, na jaką kawę mamy ochotę.

Ekspres Krups EA9000

  • ma wbudowany młynek żarnowy, więc zawsze parzy kawę świeżo zmieloną, odpowiednio dobierajac jej ilość i grubość zmielenia,
  • opatentowany system Thermoblock, który umożliwia błyskawiczne podgrzewanie wody, zadba o idealną jej temperaturę do zaparzenia kawy i spienienia mleka,
  • wbudowany filtr usunie z wody nadmiar chloru i innych zanieczyszczeń,
  • w pełni automatyczny 2-stopniowy proces spienienia mleka to gwarancja perfekcyjnej mlecznej pianki - jedyne co musimy zrobić, to nalać odpowiednią ilość mleka.

Kolorowy panel dotykowy i gotowe programy do wszystkich typów kawy (Ristretto, Espresso, Cappuccino, Caffe Latte i gorące mleko) sprawiają, że przygotowanie ulubionej kawy w domu jest równie proste i szybkie, jak zamówienie jej w kawiarni.

Na dodatek każdy program możemy modyfikować stosownie do własnych upodobań, a ekspres zapamięta ustawienia dla 8 osób.

źródło i zdjęcie: Krups