Design Centrum Kielce to nowe ważne miejsce na mapie polskiego designu. Inaugurację uświetnił gość specjalny - projektant Giulio Cappellini, który wygłosił wykład "Capellini Dream" i wziął udział w dyskusji.

Design Centrum Kielce jest jednym z najnowszych (uroczyście otwarto je 23 czerwca 2012 r.) centrów designu w Polsce. Jego celem jest promocja designu, organizacja wystaw, warsztatów i dyskusji.

Z okazji inauguracji cała przestrzeń budynku zamieniła się w ekspozycję, ukazującą funkcjonalność, estetykę i pomysł na współczesny design.

W nowo otwartym centrum do 4 sierpnia można obejrzeć wystawę DESIGN=WZORNICTWO, przedstawiającą, czym jest design w codziennym życiu.

Równolegle z wystawą DESIGN=WZORNICTWO, można zobaczyć kolekcję zebrana przez Hansa Maiera-Aichena, nowe projekty młodych designerów, stworzone zgodnie z nutą buntowniczego ducha, przeciwstawiające się utartym kanonom. W projektach wykorzystano nowe technologie, materiały i innowacyjne podejście do sposobu wytwarzania przedmiotów.

źródło i zdjęcia: Design Centrum Kielce