Pamiętacie te emocje? Wystarczyła chwila nieuwagi, by sznurek wymknął się z dłoni, a balonik zawisł pod sufitem. Baloniki z helem stały się inspiracją do powstania designerskich lamp dla dzieci, choć pewnie chętnie sięgną po nie i rodzice.

Zainspirowany widokiem unoszących się pod sufitem balonów słowacki projektant Boris Klimek stworzył lampy-baloniki, które wprowadzają do pokoju dziecka - a właściwie do każdego wnętrza, w którym się pojawią - cudowną atmosferę.

Design dla dzieci i rodziców

Boris Klimek nazwał je Memory Light, bo lampy-baloniki to dla rodziców okazja, by wspomnieniami cofnęli się do beztroskich czasów dzieciństwa, a dla dzieci magiczne oświetlenie - balonik unoszący się pod sufitem.

Lampy-baloniki wykonane są z ręcznie formowanego szkła, a wiszący sznurek służy do włączania i wyłączania światła. Do wyboru jest 7 kolorów: biały, żółty, różowy, zielony, czerwony, pomarańczowy i niebieski.

Memory Light występuje w dwóch wersjach: lampy wiszącej lub kinkietu, oraz w trzech rozmiarach - o średnicy 25, 30 i 40 cm. Można je kupić w sklepie internetowym zyrafyzszafy.pl. Cena - od 590 zł.

źródło i zdjęcia: zyrafyzszafy.pl