Czym jest Nadprzyroda? To słowa, których nie wolno wypowiedzieć na głos. Rzeczy, które trudno dostrzec w natłoku bodźców współczesnego świata. Uczucia zbyt eteryczne, żeby przebić się do głównego nurtu świadomości.

Patronat Czas na WnętrzeWyparte i niewidzialne jak duchy, albo ignorowane - niczym śmieci na poboczu drogi. Jednak wciąż obecne: okruchy rzeczywistości, owady, gałązki, kawałki szkła, metalowe części, drobne, dzikie zwierzęta oraz złożone emocje.

Przedstawione w obrazach Klaudii Ka istoty są właśnie personifikacjami ludzkich emocji. Opracowane z realistyczną dokładnością, umieszczone na płaskim neutralnym tle lub w otoczeniu drzew, a równocześnie oderwane od rzeczywistości i wyobcowane.

Monochromatyczna kolorystyka prac Klaudii Ka przywodzi na myśl ograniczone barwy zimowego krajobrazu, w którym życie jest okresowo uśpione i krąży w ukryciu. Cykl Nadprzyroda to próba przyjrzenia się ulotnym zjawiskom, wsłuchiwania się w ciche sygnały podświadomości, a równocześnie - proces powrotu do natury i oddania jej czci.

Wernisaż wystawy - 13 kwietnia 2013 (sobota), g. 19.
Galeria 81° czynna: pon. 15-20, wt. 11-16, śr. 11-16 lub po umówieniu mailowym.