Firmy Electrolux nikomu przedstawiać nie trzeba, w tym miesiącu jednak wprowadziła na polski rynek nową grupę produktów - klimatyzatory. Co znajdziemy w linii AirComfort?

O klimatyzacji przypominamy sobie zwykle wtedy, gdy upał i duchota zrobią się nie do wytrzymania. Tymczasem pomysł Electroluksa na klimatyzację jest nieco inny - zapewnić optymalną jakość powietrza - czyli odpowiednią temperaturę, ale także wilgotność, czystość i świeżość powietrza - o każdej porze roku.

Dlatego w linii AirComfort znajdziemy klimatyzatory ścienne typu split (także z pompami ciepła), klimatyzator przenośny i osuszacz powietrza. Wszystkie klimatyzatory Electrolux Air Comfort zapewniają nie tylko przyjemny chłód, lecz także profesjonalną filtrację powietrza i kontrolę jego wilgotności. Dzięki temu nawet gdy na zewnątrz panować będzie 30-stopniowy upał, w domu odetchniemy z ulgą.

Zresztą, klimatyzator Electrolux zadba o właściwa temperaturę w domu nie tylko w upalne dni. Kiedy trzeba, podgrzeje powietrze. A dzięki wysokiej klasie energetycznej (A++ - to zasługa m.in. regulowanej siły nawiewu, pompy ciepła i silnika inwerterowego) nie narazi nas na rujnujące rachunki za energię.

Klimatyzacja w domu to wciąż pewien luksus. Oczekujemy więc, że zapewni nam pełen komfort, a ten kryje się w szczegółach. Electrolux zadbał i o nie. Klimatyzatory AirComfort pracują cicho i wyglądają estetycznie. Ale na tym nie koniec udogodnień. Dzięki czujnikowi temperatury umieszczonemu w pilocie (funkcja Follow me) urządzenie zapewni pożądaną temperaturę w miejscu, w którym siedzimy. Wystarczy mieć pilot pod ręką.

A jeśli chcemy sterować klimatyzacją także spoza domu, umożliwi nam to zamontowany na ścianie bezprzewodowy panel sterujący i  aplikacja na smartfona. Dzięki temu możemy zaprogramować klimatyzator jeszcze w drodze do domu i przyjemny chłód powita nas już od progu. Co ważne, nie potrzebne jest do tego Wi-Fi - wystarczy zasięg sieci komórkowej.

Klimatyzatory ścienne Electrolux AirComfort są dostępne w Polsce od kwietnia 2013 roku w 4 kolekcjach: EcoCool, EcoHeat, ComfortCool oraz ComfortCool Multi. Jest też klimatyzator przenośny z kolekcji Cooling i osuszacz powietrza.

źródło i zdjęcia: Electrolux