Moda nie omija wnętrz. Te same trendy, które obserwujemy w najnowszych kolekcjach ubrań, można zauważyć także w dodatkach do wnętrz, a nawet w rękodziele. I to nie tylko w kolekcjach znanych projektantów, lecz także rzemieślników i artystów. Co jest modne - zobaczmy w trendbooku DaWanda.

Moda jest fascynująca! Trendy zdają się "być w powietrzu", a my, mniej lub bardziej świadomie, wyczuwamy je i pozwalamy zaistnieć.

Znakomicie to widać np. w międzynarodowym wirtualnym butiku DaWanda z unikalnymi przedmiotami: ubraniami, biżuterią, ale także dekoracjami, meblami i dodatkami do wnętrz. Choć tworzą je drobni rzemieślnicy i artyści z całej Europy, da się zauważyć pewne wspólne myśli przewodnie.

Dlatego DaWanda we współpracy z oddziałami w Berlinie, Paryżu, Madrycie, Mediolanie i Amsterdamie stworzyła międzynarodowy Trendraport. Zobaczymy w nim, co jest modne w 2013 roku - także we wnętrzach i w rękodziele.

Według trendbooka DaWanda 4 najnowsze trendy trendy to:

Inspirująca natura - to trend ekologiczny, dominują tu kolory ziemi i naturalne materiały, a związek designu z naturą podkreślają floralne wzory i recykling.

Sygnały świetlne - to trend dla miłośników techno i nowoczesnego, industrialnego stylu, jasne, często surowe tło ożywiają z rozwaga użyte akcenty we fluorescencyjnych kolorach.

Szmaragdowa fascynacja - tutaj motywem przewodnim są wszelkie odcienie koloru szmaragdowego, zarówno w modzie, jak i we wnętrzach kolor ten zyska teraz szczególną rolę.

Graficzne kontrasty - trendy 2013
Graficzne kontrasty: lampa (lewborys), podkładka (bastisRIKE), poduszka (laKattun), dekor ceramiczny (Tiliissimo), świeczniki (DracheundBaer)

Graficzne kontrasty - czerń i biel + graficzne wzory, takie opartowskie połączenia przeżywają waśnie renesans. Powróciła więc moda na biało-czarne wzorzyste tkaniny i inne dodatki do wnętrz.

Cały Trendraport 2013 przygotowany przez DaWanda można pobrać tutaj.

źródło i zdjęcia: DaWanda
zdjęcie wprowadzające: Inspirująca natura: dębowy wazon (Filz-Holz-Stein), abażury (herrmandel), rama na doniczki (urbannature), hoker z palet (Produktwerft), słoiki w stylu vintage (keepmeinmind)